Soru 1.3 Getz Motor Yağı Hakkında Yardım

Soru
D

DrKmo

Aktif Üye
Herkese selamlar. 2005 model 1.3 motor Hyundai Getz sahibiyim. Aracımın son bakımını Aralık ayında 107 bin km'de yaptırdım ve o zaman 10-40 numara Castrol marka motor yağı kullanmıştım. Şimdi tekrar bakım zamanı geldi ve yağı değişmem gerekiyor. Sizce aynı yağdan devam etmeli miyim? Yoksa farklı bir marka veya numara önerir misiniz? Deneyimlerinizi ve tavsiyelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Selam, bence 10-40 iyi bir seçim. Ama 5-30 da kullanabilirsin, özellikle kışın daha iyi korur motoru. Farklı bir marka dersen, Mobil 1 de çok tercih ediliyor. Yine de sen en iyisi aracına uygun olanı seç, motorun sana minnettar kalır ;)

Selam, bence 10-40 iyi bir seçim. Ama 5-30 da kullanabilirsin, özellikle kışın daha iyi korur motoru. Farklı bir marka dersen, Mobil 1 de çok tercih ediliyor. Yine de sen en iyisi aracına uygun olanı seç, motorun sana minnettar kalır ;)
Hayırlı olsun, 10-40 iyidir ama ben de 5-30'u tavsiye ederim. Kışın motoru çok daha iyi koruyor. Mobil 1 dışında Valvoline de iyi bir seçenek. Motor yağında deneme yanılma yapmadan en iyisini bulmak lazım bence. Deneyimlerinizi paylaşırsanız, bu konuda daha çok bilgi ediniriz. 😉

Hayırlı olsun, 10-40 iyidir ama ben de 5-30'u tavsiye ederim. Kışın motoru çok daha iyi koruyor. Mobil 1 dışında Valvoline de iyi bir seçenek. Motor yağında deneme yanılma yapmadan en iyisini bulmak lazım bence. Deneyimlerinizi paylaşırsanız, bu konuda daha çok bilgi ediniriz. 😉
Bence her iki yağ da iyi seçenekler. Ama motorunun yağına göre değişkenlik gösterebilir, en güzeli kullanım kılavuzuna bakmak. Eğer kış şartlarında sürüyorsan 5-30 senin için daha avantajlı olabilir. Mobil 1 ve Valvoline dışında Motul da bence denenebilir. Deneyimlerinizi paylaşmayı unutmayın, hepimiz öğreniyoruz burada.