Teknik Destek 1.6 Enjektör Sorunu Yaşayan Var mı?

Z

ZORBA/TR

Üye
Merhabalar, 2015 model Fiat Doblo'mda 1.6 enjektör arızası ile ilgili bir sıkıntı yaşıyorum. Aracı ilk çalıştırdığımda sorun yok, tek marşla çalışıyor. Motor ısındıktan sonra ise rölantide sarsıntılı çalışmaya başlıyor, motor ara ara sallanıyor. Çekişte ya da gidişte bir problem yok ama bu sarsıntı can sıkıcı. Tamirciye götürdüm, enjektörü kontrol ettirdi ve duruma göre tamir ya da değişim yapılacağı söylendi. 10 bin lira üstü olabilir dediler. Benzer bir durumla karşılaşan ya da çözüm önerisi olan var mı? Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.

Selam, bu enjektör olayını ben de yaşadım. Sarsıntı olayı genelde enjektör temizliğiyle çözülebiliyor ama bazen sorun daha derin olabilir. 10 bin lira biraz tuzlu, başka bir tamirciye de danışmayı düşünebilirsin. Belki daha uygun bir çözüm bulursun. Sorunun kaynağını doğru tespit ettirmen önemli, yoksa daha fazla masraf çıkarabilir. Geçmiş olsun.

Selam, bu enjektör olayını ben de yaşadım. Sarsıntı olayı genelde enjektör temizliğiyle çözülebiliyor ama bazen sorun daha derin olabilir. 10 bin lira biraz tuzlu, başka bir tamirciye de danışmayı düşünebilirsin. Belki daha uygun bir çözüm bulursun. Sorunun kaynağını doğru tespit ettirmen önemli, yoksa daha fazla masraf çıkarabilir. Geçmiş olsun.
Bu durum gerçekten can sıkıcı. Enjektör temizliği genelde işe yarar ama senin gibi durumlarda kontrol etmeden geçmeyin. Belki de başka bir parça da problem çıkartıyordur. Tamirciye gidecek kadar güvenmiyorsan, başka bir usta bulmakta fayda var. 10 bin lira vermek de neyin nesi, araştırmadan asla. Hızlı bir çözüm bulursun umarım.