Teknik Destek 2005 Doblo'da Elektrik Kesintisi Sorunu

D

darqness

Üye
Merhaba arkadaşlar, 2005 model 1.3 multijet Doblo'mda ilginç bir elektrik kesintisi sorunu yaşıyorum. Aracım hareket halindeyken veya motoru çalıştırmadan frene basınca ya da geri vitese takınca elektrik kesiliyor. Anahtarı kontağa takıp gösterge ışıklarının sönmesini bekliyorum, sonra kontağı çevirip çalıştırıyorum ama frene basar ya da geri vitese takarsam yine elektrik kesiliyor. Bazı durumlarda hava yastığı göstergesi de zayıf bir şekilde yanıyor. Kontağı kapatıp açmam bazen işe yaramıyor, defalarca denemek zorunda kalıyorum ve en sonunda düzeliyor. Bu sorunu yaşayan veya çözüm önerisi olan var mı? Yardımlarınızı bekliyorum.

Merhaba, bu durum genelde elektrik tesisatındaki gevşek bağlantılardan kaynaklanır. Özellikle akü bağlantılarını ve sigorta kutusunu kontrol ettirmeni öneririm. Bir de fren ve geri vites switch'lerine bakmak iyi olabilir. Sorunun tam kaynağını bulmak zor ama bu adımlar bir başlangıç olabilir.

Merhaba, bu durum genelde elektrik tesisatındaki gevşek bağlantılardan kaynaklanır. Özellikle akü bağlantılarını ve sigorta kutusunu kontrol ettirmeni öneririm. Bir de fren ve geri vites switch'lerine bakmak iyi olabilir. Sorunun tam kaynağını bulmak zor ama bu adımlar bir başlangıç olabilir.
Bu tip elektrik sorunları çok can sıkıcı. Genelde bağlantı noktaları veya kabloların aşınması bu tarz kesintilere yol açabiliyor. Eğer dikkatli bakarsan, bazen gözle görülür bir sorun bile bulabilirsin. Kontrol etmeni tavsiye ederim, belki bir usta bile gerekebilir. Sonuçta güvenli sürüş önemli.