Teknik Destek 2011 Nissan Micra CVT Şanzıman Dinamo Sorunu

A

AbudikGubudik

Üye
2011 model Nissan Micra 1.2 Tekna K13 aracımla çok güzel 10 yıl geçirdim. CVT şanzımanla hiç sorun yaşamadım. Geçtiğimiz hafta bir dinamo değişimi yapılması gerekti. Ancak bu işlem sonrası aracımda bir sorun oluştu. Dinamo değişiminden sonra aracın vites geçişleri daha sert ve hantal olmaya başladı. Ayrıca düşük hızlarda hafif bir uğultu sesi duyuyorum. Benzer deneyimleri yaşayan veya çözümler konusunda yardımcı olabilecek var mı? Şimdiden teşekkürler.

Hmm, dinamo değişimiyle şanzımanın vites geçişleri arasında doğrudan bir ilişki yok gibi ama belki de elektrik sisteminde bir şeyler ters gitmiştir. Uğultu sesi elektrikle ilgili olabilir. Bir elektrikçiye uğrayıp kontrol ettirsen iyi olabilir. Başka bir şey de benim aklıma geldi, kayışla ilgili bir sorun olabilir mi? Daha önce benzer bir şey yaşadım, çözüm bulmuşlardı.

Hmm, dinamo değişimiyle şanzımanın vites geçişleri arasında doğrudan bir ilişki yok gibi ama belki de elektrik sisteminde bir şeyler ters gitmiştir. Uğultu sesi elektrikle ilgili olabilir. Bir elektrikçiye uğrayıp kontrol ettirsen iyi olabilir. Başka bir şey de benim aklıma geldi, kayışla ilgili bir sorun olabilir mi? Daha önce benzer bir şey yaşadım, çözüm bulmuşlardı.
Dinamo değişimi sonrası vites geçişlerinin sertleşmesi tuhaf. Belki de şanzımanın elektronik kontrolü etkilenmiştir. Uğultu sesinin kaynağı tam olarak ne bilmiyorum ama kayışları ve elektrik bağlantılarını kontrol ettirsen iyi olur. Yine de, böyle şeyler başına gelince garip hissediyorsun, değil mi? 🤔