Soru 2012 Corsa 1.4i Twinport ile Yakıt Tüketimi Sorunu

Soru
O

ozhanakcay28

Aktif Üye
Selamlar, Forumda çok konu açmadığım için hatalı bir yere açtıysam ya da konu direkt hatalı ise silinebilir. 2012 model Opel Corsa 1.4i Twinport Enjoy OV aracımla ilgili bazı sorularım var. Özellikle son zamanlarda yakıt tüketiminin oldukça arttığını fark ettim. Normalde şehir içinde ne kadar tüketmesi gerekiyor bu aracın? Aynı modeli kullanan arkadaşlar varsa deneyimlerini paylaşabilir mi? Bir de bu tür araçlarda hangi yakıt markasını kullanmak daha iyi olabilir? Şimdiden teşekkürler.

Selam! Corsa'nın şehir içi ortalaması genelde 6-7 litre civarıdır. Ama senin araçta bir sorun olabilir. Yakıt markası da önemli, kaliteli yakıtlar hem performansı artırır hem de tüketimi düşürür. Ben genelde Shell kullanıyorum, sen de bir dene belki fark edersin. Diğer arkadaşlar ne diyor? 🤔

Merhaba, Corsa'nın yakıt tüketimi durumunu etkileyen birçok faktör var. Lastik basıncı, filtrelerin durumu ve motor yağı gibi detayları kontrol ettin mi? Ayrıca, Shell dışında Total veya Petrolleri de deneyebilirsin; bazıları daha iyi sonuçlar veriyor. Deneyimlerinizi paylaşın arkadaşlar, belki daha fazla ipucu buluruz. 🚗