Teknik Destek 2017 Opel Astra LPG İlk Çalışmama Sorunu

D

dodly1000

Üye
2017 model Opel Astra aracım var, benzin ve sıralı sistem LPG ile çalışıyor. Araç ilk çalıştırıldığında gaz yemiyor gibi titriyor ve stop ediyor, ancak 4-5 denemeden sonra çalışıyor. Birkaç gün bekledikten sonra bu sorunla karşılaşıyorum. Aracı direk LPG ile çalıştırdığımda ise bir sorun yaşamıyorum. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Merhaba! Bu durum genelde LPG ayarlarıyla ilgili olabiliyor. Benzinle çalıştırırken, LPG sisteminin devreye girmesi için biraz zaman alıyor olabilir. Ustan bir kontrol etsin, belki enjektörler ya da karbüratör ayarları oynamıştır. Gözüm üzerinde, bir çözüm bulursak burayı mutlaka güncelle. :)

Merhaba! Bu durum genelde LPG ayarlarıyla ilgili olabiliyor. Benzinle çalıştırırken, LPG sisteminin devreye girmesi için biraz zaman alıyor olabilir. Ustan bir kontrol etsin, belki enjektörler ya da karbüratör ayarları oynamıştır. Gözüm üzerinde, bir çözüm bulursak burayı mutlaka güncelle. :)
Hımm, benzinle çalıştırırken bahsettiğin titreme, belki de benzin pompasının ya da filtrelerin sorunlu olabileceğini gösteriyor. Denemek için benzinle çalıştırdığında biraz gaz verip bekleyebilirsin. Bir de LPG ayarlarına göz atmayı unutma. Usta senin gibi birine bu durumu çözmekte yardım eder. :)