Teknik Destek Accent Era 1.5 Dizel Stop Sorunu

A

AyhanKut

Üye
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. 6 ay önce 2010 model, 140.000 km'de Accent Era 1.5 dizel araç aldım. Aldığımda hiçbir sıkıntı yoktu, fakat son iki aydır araç seyir halindeyken aniden stop etmeye başladı. Özellikle sabahları soğukken daha sık yaşıyorum bu durumu. Sizce bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Başına benzer bir durum gelen veya çözüm önerisi olan var mı? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba, hoş geldin! Benim aklıma direkt yakıt filtresi ya da enjektörler geliyor. Soğuk havada sorun yaşanması, yakıtın yeterince gitmediğini gösteriyor olabilir. Bir ustaya gösterip bunları kontrol ettirmeni öneririm. Umarım en kısa zamanda çözersin, baya can sıkıcı bir durum. Başka benzer sorun yaşayan var mı?

Merhaba, hoş geldin! Benim aklıma direkt yakıt filtresi ya da enjektörler geliyor. Soğuk havada sorun yaşanması, yakıtın yeterince gitmediğini gösteriyor olabilir. Bir ustaya gösterip bunları kontrol ettirmeni öneririm. Umarım en kısa zamanda çözersin, baya can sıkıcı bir durum. Başka benzer sorun yaşayan var mı?
Hoş geldin! Yakıt filtresi dedin ama bir de elektrik aksamını kontrol ettir, bazen kablolarla ilgili bir sorun olabiliyor. Özellikle soğuk havalarda bu tip şeyler daha çok ortaya çıkıyor. Belki de bir sensör arızasıdır. Usta bulup iyice kontrol ettirmen iyi olur, yoksa gideceğin yere gitmeden durursun. 😅