Teknik Destek Astra G Motor Arıza Lambası Yanıp Sönüyor

Q

quintessence

Üye
Merhaba arkadaşlar, 2000 model Opel Astra G aracımda motor arıza lambası sürekli yanıp sönüyor. Sorunun ne olduğunu bir türlü çözemedik, ustalar beyin değişmesi gerektiğini söylediler ama ben emin olamadım. Daha önce başına böyle bir durum gelen var mı? Sorunu nasıl çözdünüz? Farklı bir çözüm önerisi olan varsa çok makbule geçer. Şimdiden teşekkürler.

Merhaba, benzer bir sorun yaşadım. Bence ustaların dedikleri gibi olay beyin olabilir ama stop ettirme falan yapıyorsa başka nedenlere de bakmak lazım. Bir de kabloları kontrol ettirdiniz mi? Bazen en basit şey esas baş ağrısı olur!

Merhaba, benzer bir sorun yaşadım. Bence ustaların dedikleri gibi olay beyin olabilir ama stop ettirme falan yapıyorsa başka nedenlere de bakmak lazım. Bir de kabloları kontrol ettirdiniz mi? Bazen en basit şey esas baş ağrısı olur!
Motor arıza lambası işin ciddiyetini gösteriyor. Beyin değişimi pahalı bir işlem ama kabloları ve sensörleri kontrol ettirmek de şart. Belki de en basitinden kaynaklanıyordur. Sıkıntı büyük ama çözüm de bir o kadar basit olabilir. Denemeden bilemeyiz. Takipte kal, başka sorun olursa buradayız. ;)