Teknik Destek Astra J Sinyal Arızası ile Boğuşan Var mı?

S

salkinaz

Üye
Selamlar, 2017 model Opel Astra J kasa aracımda 'SOLA DÖNÜŞ SİNYALİ ARIZA' uyarısı aldım. Sanayiye götürdüm, ampul yuvasına elektrik gelmediğini söylediler ve tüm tesisatın kontrol edilmesi gerektiğini belirttiler. Benzer bir sorun yaşayan oldu mu? Eğer olduysa ne gibi çözümler önerirsiniz? Elektrik tesisatıyla uğraşmadan önce forumdan bir fikir almak istedim. Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.

Bazen basit bir ampul değişimi işleri çözer ama elektrik gelmiyorsa tesisatla ilgili olabilir. Elektrikçi bir arkadaşın varsa baktırmandan zarar gelmez. İşin içinden çıkamazsan çözüm sanayide elektrikçi ustada 👍

Bazen basit bir ampul değişimi işleri çözer ama elektrik gelmiyorsa tesisatla ilgili olabilir. Elektrikçi bir arkadaşın varsa baktırmandan zarar gelmez. İşin içinden çıkamazsan çözüm sanayide elektrikçi ustada 👍
Selam, benim de Astra J'mda benzer bir sorun olmuştu. Ampul değiştirdikten sonra yine sinyal çalışmadı, tesisatta kısa devre çıkmıştı. Bence iyi bir elektrikçi ile kontrol ettir, bazen basit bir sorun daha büyük problemler yaratabiliyor. Uğraşmadan önce kontrol ettirmen iyi olur. Kolay gelsin.