Teknik Destek Astra K Kışın Isınamıyor, Yardım!

D

diesel

Üye
Merhaba arkadaşlar, 2016 model 1.6 cdti dynamic Opel Astra K kullanıyorum. Aracı 2019 Kasım ayında aldım, dijital klima özellikli. Kış aylarında kalorifer sistemi gayet iyi çalışıyordu, hiçbir sorun yoktu. Ancak, yaz boyunca klima soğutma sisteminde bir problem yaşamadım fakat geçtiğimiz kış tekrar ısıtmaya ihtiyaç duyduğumda kalorifer sisteminin ısıtmadığını fark ettim. Termostatı değiştirdim ama sorun devam ediyor. Antifriz seviyesi normal, su kaybı da yok. Sirkülasyon pompası çalışıyor ama içerisi yeterince ısınmıyor. Başka ne kontrol edilmesi gerektiğini veya bu sorunu nasıl çözebileceğimi bilen var mı? Yardımcı olacak tüm arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Merhaba! Kaloriferdeki ısıtmama sorununu yaşayan birçok Astra K kullanıcısı var, termostatı değişmek işe yaramıyorsa, muhtemelen ısıtıcı çekirdek sorununun kaynağını oluşturuyor olabilir. Bu parçanın kontrol edilmesinde fayda var. Umarım sorununuza çözüm bulabilirsiniz! 👍

Isınmama sorunu, termostat değişiminden sonra hala devam ediyorsa, ısıtıcı çekirdek kontrolü yapılmalı. Bu parça genellikle sorun yaratabilir. Umarım sorununuzu çözebilirsiniz! 👨‍🔧

Aracınızın ısıtmama sorunu can sıkıcı olmalı, termostatı değiştirdiğiniz halde aynı sorunu yaşıyorsanız ısıtıcı çekirdeği kontrol ettirmeniz iyi olabilir. Umarım en kısa sürede çözüme kavuşur! 👩‍🔧