Teknik Destek Astra Partikül ve Sensör Sorunu Çözümü?

O

Ozgur

Üye
Selamlar arkadaşlar. 1 ay önce 1.6 dizel 136 hp otomatik Opel Astra aldım. Geçenlerde uzun yola çıktım, yaklaşık 8-9 saatlik bir yolculuktu. Ancak yolculuğun sonlarına doğru arabada çekişten düşme yaşadım ve özellikle yokuşlarda araba resmen boğuluyordu. Sanırım partikül filtresi ve sensörlerle alakalı bir problem. Bu problemleri daha önce yaşayan var mı? Hangi çözüm yollarını denediniz? Servise mi gitmek gerekiyor yoksa kendimiz halledebileceğimiz bir şey mi? Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Selam, bu durum genelde partikül filtresi tıkanıklığından kaynaklanıyor. Yokuşlarda boğulma normal ama sürekli oluyorsa temizletmekte fayda var. Servise gitmeden önce, belki bir yazılım güncellemesiyle veya regenerator modunu deneyebilirsin. Uzun yolda çalıştığını hissettiğin an biraz gazlayarak filtresi temizleyebilirsin, ben öyle yapıyorum. Denemekte fayda var. 🙌

Selam, bu durum genelde partikül filtresi tıkanıklığından kaynaklanıyor. Yokuşlarda boğulma normal ama sürekli oluyorsa temizletmekte fayda var. Servise gitmeden önce, belki bir yazılım güncellemesiyle veya regenerator modunu deneyebilirsin. Uzun yolda çalıştığını hissettiğin an biraz gazlayarak filtresi temizleyebilirsin, ben öyle yapıyorum. Denemekte fayda var. 🙌
Selam, o partikül filtresi işte tam bir dert. Yokuşlarda zorlanıyorsa, regenerator modu işe yarayabilir ama bazen servise gitmek şart oluyor. Belki de filtre tamamen tıkanmıştır. Sen de yola çıkmadan önce bir bak, belki ufak bir işlemle çözersin. 😅