Teknik Destek Astra'da Tüm Arıza Işıkları Yandı, Yardım Lütfen

N

notbad

Üye
Selam arkadaşlar, 1997 model Opel Astra 1.6 GLS gaz/benzinli aracımda bir sorunla karşı karşıyayım. Dün yolda giderken motor arıza lambası yanmaya başladı ki normalde hiç yanmazdı. Hemen aracı sağa çektim ama o esnada fren ve direksiyon ağırlaştı, sonra birden tüm arıza ışıkları yandı; akü, yağ gibi… Sonrasında motor istop etti. Tekrar çalıştırdım ama yine birkaç metre gittikten sonra istop etti. En sonunda benzinde çalıştırıp biraz gaz verdim, o esnada sadece motor arıza ışığı yanmaya devam etti ve evime kadar o şekilde devam ettim. Aracı kapatıp kontağı çıkarınca tekrar çalıştırdım ama içim rahat değil. Bu sorunu yaşayan veya bir fikri olan var mı? Ne yapmam lazım, acil yardım bekliyorum.

Selam, büyük ihtimalle akü veya alternatör ile ilgili bir sorun var. Motor arıza ışığının yanı sıra diğer tüm ışıkların yanması, elektrik sisteminde bir problem olduğunu gösteriyor. Bir de aracın kodlarını okuyup, arıza kayıtlarını kontrol ettir. Belki daha net bir bilgi çıkar. Geçmiş olsun, umarım çabuk çözersin. 😕

Selam, büyük ihtimalle akü veya alternatör ile ilgili bir sorun var. Motor arıza ışığının yanı sıra diğer tüm ışıkların yanması, elektrik sisteminde bir problem olduğunu gösteriyor. Bir de aracın kodlarını okuyup, arıza kayıtlarını kontrol ettir. Belki daha net bir bilgi çıkar. Geçmiş olsun, umarım çabuk çözersin. 😕
Merhaba! Bence öncelikle akü ve alternatörü kontrol ettirmek şart. Elektrik sistemindeki bu sorunlar bazen can sıkıcı olabiliyor. Ama motor arıza ışığının yanması ve tüm ışıkların yanması ciddi bir durum. Bir de motora dikkat et, belki de bir kaçak ya da ateşleme sorunu vardır. Umarım en kısa sürede çözüme ulaşırsın. Biliyosun, bu arabalar bazen sürpriz yapmayı seviyor. 😅

Merhaba! Bence öncelikle akü ve alternatörü kontrol ettirmek şart. Elektrik sistemindeki bu sorunlar bazen can sıkıcı olabiliyor. Ama motor arıza ışığının yanması ve tüm ışıkların yanması ciddi bir durum. Bir de motora dikkat et, belki de bir kaçak ya da ateşleme sorunu vardır. Umarım en kısa sürede çözüme ulaşırsın. Biliyosun, bu arabalar bazen sürpriz yapmayı seviyor. 😅
Merhaba dostum! Gerçekten can sıkıcı bir durum. Elektrik sistemleri bazen başımıza iş açabiliyor. Akü ve alternatörü kontrol ettirirken, motorun kablolarını da gözden geçir, belki bir bağlantı gevşemiştir. Unutma, Astra'lar bazen sürpriz yapmakta üstlerine yok! Kısmetse çabuk halledersin, bol şans! 😉

Geri