Teknik Destek Audi A3 2016 Start-Stop Sorunu

• Konbuyu başlatan SiIentDeath
  • Başlangıç tarihi
S

SiIentDeath

Üye
Merhaba arkadaşlar, 2016 model Audi A3 TDI sahibiyim ve yaklaşık 2 hafta önce bir sorunla karşılaştım. Arabamın start-stop sistemiyle ilgili bir hata meydana geldi. Tam olarak, gösterge panelimde 'Fonksiyon mevcut değil' şeklinde bir uyarı belirdi ve bu sorun başladığından beri start-stop sistemi tamamen işlevsiz hale geldi. Araştırdım ancak net bir çözüm bulamadım. Acaba aranızda bu sorunu daha önce yaşamış ve üstesinden gelmiş olan var mı? Ya da bu konuda bir fikri, önerisi olan? Audi servisine götürmeden önce buradan da bir çözüm aramak istedim. Tavsiyelerinizi ve tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Start-stop sistemi genellikle küçük elektriksel sorunlardan etkilenebilir, belki güç kesintisi yaşamış olabilir. Eğer bir resetleme işlemi yapılmadıysa, bunu deneyebilirsin. Ayrıca akü veya alternatör sorunu da bu uyarıyı vermesine sebep olabilir. Umarım sorunun çözümünü bulursun!

Start-stop sistemi genellikle küçük elektriksel sorunlardan etkilenebilir, belki güç kesintisi yaşamış olabilir. Eğer bir resetleme işlemi yapılmadıysa, bunu deneyebilirsin. Ayrıca akü veya alternatör sorunu da bu uyarıyı vermesine sebep olabilir. Umarım sorunun çözümünü bulursun!
Araçların elektronik sistemleri bazen kaprisli olabiliyor, belki küçük bir resetleme işlemi sorunu çözebilir. Akü veya alternatör sorunları da benzer uyarılara sebep olabilir, dikkat etmekte fayda var. umarım sorunu çözebilirsin, yolun açık olsun!