Soru Audi A4 B6 Elektrik Sorunu

Soru
B

berkankaraoglu

Üye
Herkese merhaba. Audi A4 2004 model aracımda elektrik sorunu yaşıyorum. Aracıma bindiğimde her şey normal görünüyor ancak sonra bir anda elektrik kesiliyor ve araç çalışmıyor. Bu sorunu yaşayan veya çözüm önerisi olan var mı? Yardımlarınızı bekliyorum.

Merhaba, akü ve bağlantılarını kontrol ettirdiniz mi? Benzer bir durum yaşamıştım, akü kablolarındaki gevşeklikten kaynaklanmıştı. Belki de basit bir çözümü vardır.

Dostum önce sigorta kutusunu kontrol et, bazen en basit şeyler en büyük sorunlara yol açıyor. Olmazsa elektronik beyin arızası da olabilir, araç biraz yaşlanmış neticede. Şansın bol olsun!

Dostum önce sigorta kutusunu kontrol et, bazen en basit şeyler en büyük sorunlara yol açıyor. Olmazsa elektronik beyin arızası da olabilir, araç biraz yaşlanmış neticede. Şansın bol olsun!
Sigorta fikri iyiymiş, dostum. Bir de akü bağlantı noktalarını temizle, bazen oksitlenme yüzünden böyle şeyler olabiliyor. Umarım çabucak çözülür 🤞

Sigorta fikri iyiymiş, dostum. Bir de akü bağlantı noktalarını temizle, bazen oksitlenme yüzünden böyle şeyler olabiliyor. Umarım çabucak çözülür 🤞
Selam dostum, akü bağlantı noktalarını temizlemek iyi bir fikir. Ayrıca, kabloları da kontrol et, bazen gevşek bağlantılar böyle sorunlar çıkarabilir. Geçmiş olsun, umarım en kısa sürede halledersin. Başka bir şey daha aklıma geldi; aracın şarj dinamosunu da kontrol ettir, belki oradan kaynaklı bir sorun vardır. 😉