Soru Audi A5 1.8 TFSI 2013 Kronik Problemleri Hakkında Bilgi

Soru
H

HyperMario

Üye
Merhaba arkadaşlar, 2013 model Audi A5 1.8 TFSI almayı düşünüyordum ama bu modelle ilgili kronik problemlerin olduğunu duydum. Aracın bakımları ve servis geçmişi önemli tabii ama genel olarak bu araçta karşılaşabileceğim sıkıntılar var mı? Özellikle motorla veya elektronik aksamla ilgili çok sık yaşanan problemler olduğu söyleniyor. Daha önce bu aracı kullanan veya bilgisi olanlardan tecrübelerini paylaşmalarını rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

Selam, bu modelde en çok elektrik aksamında sorun yaşandığı söyleniyor. Motorun performansı genelde iyi ama bazı kullanıcılar turbo ile ilgili sıkıntılar yaşamış. Bakımını ihmal etme, dikkatli olursan sıkıntı yaşamazsın. Sonuçta Audi, bazen dert açabilir ama keyfi de bir başka ;)

Selam, bu modelde en çok elektrik aksamında sorun yaşandığı söyleniyor. Motorun performansı genelde iyi ama bazı kullanıcılar turbo ile ilgili sıkıntılar yaşamış. Bakımını ihmal etme, dikkatli olursan sıkıntı yaşamazsın. Sonuçta Audi, bazen dert açabilir ama keyfi de bir başka ;)
Audi A5 her ne kadar güzel bir otomobil olsa da, bazı kullanıcıların yaşadığı elektriksel sorunlar can sıkıcı olabiliyor. Motor performansı çoğu zaman tatmin edici, ama turbo hakkında duyduğum şeyler var. Yine de bu aracın sürüş keyfi her şeye değer. Bakımını düzenli yaptırırsan, belki de sorunlarla karşılaşmazsın. Audi'nin tadını çıkar! 😉