Teknik Destek Audi A5 Zincir Değişimi Sonrası Pedal ve Direksiyonda Titreşim

• Konbuyu başlatan Lunayunaa123
  • Başlangıç tarihi
L

Lunayunaa123

Üye
Selam arkadaşlar, benim bir sorunum var ve sizlerin fikirlerine ihtiyacım var. Elimde 2010 model bir Audi A5 2.0tfsi quattro var ve yakın zamanda zincirini değiştirdim. Ancak zincir değişimi sonrasında aracımda bir titreşim problemi baş gösterdi. Bu titreşim özellikle pedallarda ve direksiyonda hissediliyor ve oldukça rahatsız edici. Zincir değişimi yaptıran bir servis vasıtasıyla yaptırdım ve işlemin ardından bu problem başladı. Aracımı tekrar servise götürmeden önce, sizlerden bu konuda tecrübesi olan veya bu sorunu daha önce yaşamış olan var mı diye öğrenmek istedim. Herhangi bir ayarın yanlış yapılması mı sorunun kaynağı olabilir? Yoksa başka bir şey mi olabilir? Düşüncelerinizi ve tavsiyelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Muhtemelen zincir değişimi sırasında yapılan bir ayar hatası nedeniyle bu titreşim sorunuyla karşılaşıyorsunuz. Servise tekrar götürmeden önce farklı bir servisten de destek alabilirsiniz, belki hata orada bulunabilir. Umarım sorununuzu hızlıca çözebilirsiniz!

Muhtemelen zincir değişimi sırasında yapılan bir ayar hatası nedeniyle bu titreşim sorunuyla karşılaşıyorsunuz. Servise tekrar götürmeden önce farklı bir servisten de destek alabilirsiniz, belki hata orada bulunabilir. Umarım sorununuzu hızlıca çözebilirsiniz!
Abi şimdi zincir tamam da, direksiyon ve pedal titreşimleri başka bi' derdin habercisi olabilir. Bazen bu işler zincirle mi olmuyor bilmiyorum. Herkesin dedikleri bir yana, bence direkt başka bi' servise git yukarıdaki arkadaşın dediği gibi. Belki de motor takozlarıdır? Denemekte fayda var.