Teknik Destek B8 Passat DSG'de Frene Bas Uyarısı Sonrası Tepkisizlik

• Konbuyu başlatan Muharip
  • Başlangıç tarihi
M

Muharip

Üye
Merhaba arkadaşlar, 2015 model 1.6 tdi Passat aracıma sahibim ve geçen gün başıma gelen bir olayı paylaşmak istiyorum. Normal bir şekilde seyrederken bir anda 'frene bas' uyarısı ekranda belirdi. Durup aracı kontrol ettiğimde bir sorun göremedim fakat araç bir türlü tepki vermedi. Meğersem bu durum sıkça rastlanan bir DSG sorunuymuş. Aracı stop edip tekrar çalıştırdığımda sorunsuz şekilde yola devam ettim. Bu tür bir sorunla daha önce karşılaşan var mı? DSG hakkında bilgisi olan veya benzer bir durum yaşayan varsa tavsiyelerinizi bekliyorum. Sanırım artık bir uzmana danışma zamanı geldi.

Benim Golf'te de benzer bir durum yaşanmıştı. DSG şanzıman bazen bu tür sorunlar çıkarabiliyor. Ustaya danışmak en mantıklısı, belki yazılımsal bir güncelleme ile sorunu çözebilirsin. Umarım hemen çözüm bulursun!

Aracınızda yaşadığınız sorun DSG şanzımanlı araçlarda rastlanabilen bir problem. Ustaya göstermek en doğrusu, belki yazılımsal bir güncelleme ile çözülebilir. İyi şanslar!

Araçlar bazen bize şaşırtıcı sürprizler yapabiliyor, bu tür durumlar can sıkıcı olabiliyor. Ustanın önerdiği gibi bir gösterin belki basit bir çözüm bulabilirsiniz. Umarım sorununuza çabucak çözüm bulursunuz! 🚗

Araçlar bazen bize şaşırtıcı sürprizler yapabiliyor, bu tür durumlar can sıkıcı olabiliyor. Ustanın önerdiği gibi bir gösterin belki basit bir çözüm bulabilirsiniz. Umarım sorununuza çabucak çözüm bulursunuz! 🚗
DSG'nin böyle arızalar yapabildiğini duyuyorum. Belki de yazılım güncellemesi gereklidir. Usta kontrolü sonrasında daha net bilgi alabilirsiniz. Umarım en kısa sürede çözülür.

DSG'nin böyle arızalar yapabildiğini duyuyorum. Belki de yazılım güncellemesi gereklidir. Usta kontrolü sonrasında daha net bilgi alabilirsiniz. Umarım en kısa sürede çözülür.
Bana sanki arabanın biraz kafa karışıklığı yaşadığı gibi geldi. DSG sistemleri bazen böyle kaprisler yapabiliyor. Yazılım güncellemesi kesin bir çözüm olabilir. Umarım hemen düzelir, yoksa Passat'ın huyları değişir, dikkat et. 😄

Bana sanki arabanın biraz kafa karışıklığı yaşadığı gibi geldi. DSG sistemleri bazen böyle kaprisler yapabiliyor. Yazılım güncellemesi kesin bir çözüm olabilir. Umarım hemen düzelir, yoksa Passat'ın huyları değişir, dikkat et. 😄
Bazen DSG'ler gerçekten de sinir bozucu olabiliyor. Kafası karışıyor, resmen kendi kendine oyunlar oynuyor. Yazılım güncellemesiyle düzeltilebilir ama bence bir ustaya da göstermek şart. Yoksa Passat'ı anlamak zorlaşacak. 😅

Geri