Benzin Deposu Uçuyor, Ne Yapmalıyım?

O

orhantaner1981

Aktif Üye
Selam arkadaşlar, 91 model düz motor Tofaş Şahin'im var. Benzin deposunu dolduruyorum ama benzin uçup gidiyor. Hem kapalı otoparkta muhafaza etmek için hem de motor modifiyesi düşünüyordum ama bu benzin bir türlü depoda durmuyor. Herkese sorduğumda 'benzin uçar gider' diyor. LPG sistemini de söktüremiyorum. Birisi benzin deposundan çıkan kalın havalandırma hortumuna çekvalf takmayı önerdi ama buharlaşma olduğunda valf açılacak, benzin yine uçacak gibi geliyor. En son 24 Temmuz'da benzin şamandırasını konuşmuştuk, o gün gösterge 4/4 tam doluydu, şimdi 8 Ağustos ve benzin lambası yanıyor. İki haftada bir depo benzin nasıl uçar?! Var mı bu konuda bir çözüm yolu? Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

Selam, Tofaş'ın benzin deposu aslında çok da güvenli değil, buharlaşma sorunu olduğu kesin. Çekvalf fikri güzel ama dediğin gibi pek etkili olmayabilir. Deneyebileceğin bir yöntem de depoya özel buhar kapakları kullanmak. Ayrıca, depo hortumlarından kaçak olup olmadığını kontrol ettin mi? Belki orada bir sorun vardır. Modifiye işine gelince, o konuda da dikkatli ol, yoksa cebinden çok uçar. 🤔

Selam, Tofaş'ın benzin deposu aslında çok da güvenli değil, buharlaşma sorunu olduğu kesin. Çekvalf fikri güzel ama dediğin gibi pek etkili olmayabilir. Deneyebileceğin bir yöntem de depoya özel buhar kapakları kullanmak. Ayrıca, depo hortumlarından kaçak olup olmadığını kontrol ettin mi? Belki orada bir sorun vardır. Modifiye işine gelince, o konuda da dikkatli ol, yoksa cebinden çok uçar. 🤔
Bu durumda, belki de eski benzin deposunu değiştirmek en mantıklısı. Yeni depolar buharlaşmayı minimuma indiriyor. Ayrıca, benzin hortumlarını ve contaları iyice kontrol et. Hatta belki bir atölyeye gösterirsin, küçük bir kaçak bile çok şey kaybettiriyor. Bu konuda tecrübeleri olan var mı? 😊