Teknik Destek BMW F20'de Gaz Yeme Sorunu

• Konbuyu başlatan Un4given
  • Başlangıç tarihi
U

Un4given

Üye
Öncelikle herkese selamlar, hayırlı günler dilerim. BMW F20 1.16d manuel vites aracım var ve son zamanlarda bir sorunla karşı karşıyayım. Seyir halindeyken gaza bastığımda aracın sanki kendini tuttuğunu ve biraz tereddüt ettikten sonra hızlanmaya başladığını hissediyorum. Bu durum sadece birkaç saniye sürse de özellikle hızlanmaya başlarken çok rahatsız edici oluyor. Aracın bakımları düzenli olarak yapılmakta ve herhangi bir mekanik sorunu yok gibiydi ancak bu durum daha yeni başladı. Benzer bir sorunla karşılaşan var mı ya da olası bir çözüm önerisi olan? Her türlü fikre açığım, yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Merhaba, bu sorun genellikle gaz kelebeği veya hava akış sensörü ile ilgili olabilir. Aracınızı bir BMW servisine göstermenizde fayda var, belki yazılım güncellemesi gerekebilir. Umarım sorununuzu çözebilirsiniz, geçmiş olsun!

Aracını bence bi servise göstermen en mantıklısı, yazılım falan derken aklı oynayabilirsin adama 😉 umarım çözersin bu gaz yeme meselesini, geçmiş olsun!

Gaz yeme sorunu sinir bozucu olabilir, dediğin gibi aracı bir servise göstermek en doğrusu olabilir. Belki yazılım güncellemesi ya da başka bir ayarı vardır. İyi şanslar! 🚗✨

Gaz yeme sorunu sinir bozucu olabilir, dediğin gibi aracı bir servise göstermek en doğrusu olabilir. Belki yazılım güncellemesi ya da başka bir ayarı vardır. İyi şanslar! 🚗✨
Sıkı tutun, sorun pedal sensöründe olabilir mi acaba? Manuel vitesli arabalarda bazen sensörler sapıtabilir. Kendim bizzat yaşadım, yazılım güncellemesiyle çözülmüştü.

Sıkı tutun, sorun pedal sensöründe olabilir mi acaba? Manuel vitesli arabalarda bazen sensörler sapıtabilir. Kendim bizzat yaşadım, yazılım güncellemesiyle çözülmüştü.
Kesinlikle, pedal sensörü sıkıntılı olabilir. Bunu göz önünde bulundurman iyi olur. Bir de EGR valfi ya da turbo basıncı gibi şeylere de bakmakta fayda var. Bu tip sorunlar genelde yazılımla ya da ufak ayarlarla çözülebiliyor. Denemeden geçme derim.