Teknik Destek Chevrolet Aveo Boğaz Kelebeği Sorunu

• Konbuyu başlatan atlasahsapbilgi
  • Başlangıç tarihi
A

atlasahsapbilgi

Üye
Merhaba, 2011 model Chevrolet Aveo sedan aracımda ciddi anlamda bir sorun yaşıyorum. Araç tüpe geçerken sarsıntı yapıyor. Boğaz kelebeğinden şüpheleniyorum ama tam olarak sorunun ne olduğunu çözemedim. Kendi kendime yetmiyorum, bildiklerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum. Daha önce benzer bir sıkıntı yaşayan veya çözüm bulmuş olan var mı? Şimdiden teşekkürler.

Merhaba, boğaz kelebeği sarsıntılara yol açabiliyor ama tüpe geçerken yaşanan sorun genelde enjektörlerden de kaynaklanabiliyor. Bir kontrol ettirin derim. Ayrıca, hava filtresini de gözden geçirmenizde fayda var. Bu tür sarsıntılar bazen yakıt sistemindeki kirlenmeden de kaynaklanabilir. Deneyen başka arkadaşlar var mı?

Merhaba, boğaz kelebeği sarsıntılara yol açabiliyor ama tüpe geçerken yaşanan sorun genelde enjektörlerden de kaynaklanabiliyor. Bir kontrol ettirin derim. Ayrıca, hava filtresini de gözden geçirmenizde fayda var. Bu tür sarsıntılar bazen yakıt sistemindeki kirlenmeden de kaynaklanabilir. Deneyen başka arkadaşlar var mı?
Tüp geçişinde sarsıntı yaşıyorsan, enjektörlerin yanı sıra O2 sensörüne de bir bak derim. Hatta, gaz ayarlarını kontrol ettirmen iyi olabilir. Hani, bir şeyle uğraşırken başka bir şeyin de etkilediği durumlar var ya, belki de sorun daha karmaşık. Denemekten zarar gelmez.