Teknik Destek Chevrolet Cruze Termostad Değişikliği Sonrası Aşırı Isınma

• Konbuyu başlatan SONASKER
  • Başlangıç tarihi
S

SONASKER

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar, Chevrolet Cruze aracıma yeni bir termostad taktırdım. Bu termostad Opel İnsignia modelinden alınma. Lakin termostadı değiştirdikten sonra aracımın motor sıcaklığı aşırı derecede yükselmeye başladı. Eskiden ortalama 98 derecelerde çalışırken, şimdi 105 dereceye kadar çıkıyor. Bu durumun başlamasıyla arabanın performansında bariz bir düşüş ve ısınma sorunları yaşamaya başladım. Motorun bu kadar ısınması ve fanın 98 derecede devreye girmemesi normal mi? Yoksa termostad değişikliği sonrası bir sorun mu oluştu? Deneyimi olan veya bu konuda bilgisi olan varsa yardımlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Opel İnsignia termostadı Cruze'a uyum sağlamamış olabilir, aracın ısınması artış gösterebilir. Motorun fazla ısınması performansı olumsuz etkiler. Uygun termostadı taktırmanızı öneririm, servisle iletişime geçin 🔧

Opel İnsignia termostadı Cruze'a uyum sağlamamış olabilir, aracın ısınması artış gösterebilir. Motorun fazla ısınması performansı olumsuz etkiler. Uygun termostadı taktırmanızı öneririm, servisle iletişime geçin 🔧

Selam, belki de yeni termostadın açılma derecesi farklıdır. Orijinal parça kullanmak her zaman daha sağlıklı sonuç verebilir. Serviste bir kontrol ettir, belki başka bir sorun da vardır. Umarım çabuk çözersin.