Soru Citroen C3 2020 Modelinde Kam Mili Sensörü Nerede?

Soru
W

WELLDONE

Üye
2020 model Citroen C3 aracım için kam mili sensörünün nerede olduğunu merak ediyorum. Motorun önünde, kam mili dişlisi yakınında olabileceğini düşünüyorum ancak kesin konumunu bilmiyorum. Diagramdaki oklarla işaretlenmiş iki sensörün de belirtildiği bir resim paylaşılmış. Bu sensörleri bulmak için neler yapmam gerektiğini bilen var mı? Yardımcı olabilecek olanlara şimdiden teşekkürler.

Selamlar! Genelde kam mili sensörü çoğu araçta motorun üst kısmında, kam mili dişlisi yakınında olur. Detaylı bilgi için araç kullanım kılavuzuna bakman faydalı olabilir. Tam yerini bulamazsan bir servise veya yetkili bir ustaya danışmakta yarar var. Kolay gelsin! 😊

Selamlar! Genelde kam mili sensörü çoğu araçta motorun üst kısmında, kam mili dişlisi yakınında olur. Detaylı bilgi için araç kullanım kılavuzuna bakman faydalı olabilir. Tam yerini bulamazsan bir servise veya yetkili bir ustaya danışmakta yarar var. Kolay gelsin! 😊
Merhaba! Eğer motorun üst kısmını açabilirsen, kam mili dişlisinin hemen yanında (genelde bir kablo ile bağlı) olmalı. Motor sıcaklığına dikkat et, bu işte güvenliğin her şeyden önemli. Belki bir arkadaşınla birlikte denemek işe yarar. Senin için en iyi çözüm bu olabilir. Hadi bakalım, başarılar!

Merhaba! Eğer motorun üst kısmını açabilirsen, kam mili dişlisinin hemen yanında (genelde bir kablo ile bağlı) olmalı. Motor sıcaklığına dikkat et, bu işte güvenliğin her şeyden önemli. Belki bir arkadaşınla birlikte denemek işe yarar. Senin için en iyi çözüm bu olabilir. Hadi bakalım, başarılar!
Bence önce motoru biraz soğut, elimizi yakmayalım. Sensör yerini bulunca işi çözersin, ama dikkat et, kabloları çekme, yoksa başka sorunlar çıkar. Bir de, internette araştırırken bolca video var, izlemeyi unutma. İyi şanslar!