Soru Civic 1.5 Vtec Turbo'ya Lastik Ebat Değişikliği?

Soru
K

kogan

Üye
Selamlar, Honda Civic 1.5 Executive+ Prestij sahibiyim ve aracımın üzerindeki fabrikasyon 215/50/17 ebat lastikler eskidi. Yenisini 235/45/17 ebatında almayı düşünüyorum. Şu anda kışlık olarak 22/45/17 kullanıyorum ve hatchback versiyonlarının bazılarının fabrikasyon olarak 235/45/17 ile geldiğini biliyorum. Michelin Pilot Sport 4'lere geçmeyi düşünüyorum. Sizce 215/50/17'den devam mı etmeliyim yoksa 235/45/17 almalı mıyım? Yakıt tüketimi dışında bu ebat değişikliğinin olası dezavantajları neler olabilir? Bu konuda tecrübesi olan veya fikri olan arkadaşlar paylaşabilir mi?

Michelin Pilot Sport 4 tercihi iyi 👌 Lastik ebat değişikliği yapacaksan 235/45/17 almanda fayda var, daha sportif bir görünüm ve yol tutuşu elde edebilirsin. Dikkat etmen gereken en önemli nokta hız göstergesini etkileyebilir, ona göre kontrollerini sıkılaştır 😉

Michelin Pilot Sport 4 tercihi iyi 👌 Lastik ebat değişikliği yapacaksan 235/45/17 almanda fayda var, daha sportif bir görünüm ve yol tutuşu elde edebilirsin. Dikkat etmen gereken en önemli nokta hız göstergesini etkileyebilir, ona göre kontrollerini sıkılaştır 😉
Michelin Pilot Sport 4 tercihiniz harika, 235/45/17 alıp aracınızı daha sportif hale getirebilirsiniz. Hız göstergesini kontrol etmeyi unutma 😉

Michelin Pilot Sport 4 tercihiniz harika, 235/45/17 alıp aracınızı daha sportif hale getirebilirsiniz. Hız göstergesini kontrol etmeyi unutma 😉
Bence de 235/45/17 alman iyi olur. Hem görünüm hem de yol tutuşu açısından avantaj sağlar. Ama dikkat et, biraz daha geniş lastiklerin yakıt tüketimini etkileyebilir. Yine de sürüş keyfine değecek. Sonuçta, Civic'le yola çıkmanın tadı başka. Başka önerisi olan var mı? 👀