Teknik Destek Clio 4'te Hız Sabitleme Hatası

• Konbuyu başlatan orfileme53
  • Başlangıç tarihi
O

orfileme53

Üye
Selam arkadaşlar, 2013 model Renault Clio 4 sahibiyim ve karşılaştığım bir sorunu sizlerle paylaşmak istedim. Aracımda hız sabitleme özelliğini kullandığım zaman genellikle her şey yolunda gidiyor ama 1-2 dakika sonra hız sabitleyici kendiliğinden iptal oluyor, kontrol edemiyorum. Sorun mu var acaba diye düşünüyorum çünkü bu kadar kısa sürede iptal olmasının normal olmadığını düşünüyorum. Bu konuda tecrübesi veya fikri olan var mı? Belki de bir ayarı yanlış yapıyorumdur. Olayı daha net açıklamak gerekirse, hızı sabitleyip bir süre gittikten sonra hız sabitleyicinin kontrolünü kaybediyorum ve manuel olarak müdahale etmek zorunda kalıyorum. Tavsiye ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler!

Selam, arada bazı Clio 4'lerde benzer sorunlar yaşanabiliyor. Görünen o ki, bu hız sabitleyicinin kendiliğinden iptal olması belki de bir sensör veya yazılımsal bir hata olabilir. İlk önerim, bu sorunu bir yetkili serviste detaylıca baktırman olacak. Onlar, aracın elektronik aksamını daha iyi analiz edebilirler. Ayrıca, belki de ufak bir yazılım güncellemesi ile bu sorun çözülebilir. Ayarlarda yapabileceğin bir hata olup olmadığını öğrenmek için de kullanım kılavuzuna bir göz atmanı tavsiye ederim. Umarım en kısa sürede sorunu halledersin!

Arada bir yetkili servise uğramakta fayda var gibi görünüyor, hem sensör hem de yazılım kontrolleri için. Kılavuzdan kendin bi' bakmak da iyi olur ama büyük ihtimalle ufak bi' güncellemeyle hallolur gibi. Umarım kısa zamanda çözülür sorunun.

Arada bir yetkili servise uğramakta fayda var gibi görünüyor, hem sensör hem de yazılım kontrolleri için. Kılavuzdan kendin bi' bakmak da iyi olur ama büyük ihtimalle ufak bi' güncellemeyle hallolur gibi. Umarım kısa zamanda çözülür sorunun.
Evet, bazen küçük yazılım güncellemeleri bu tür sorunları anında çözebiliyor. Zaten aracı yetkili servise götürmekle en doğrusunu yapmışsın, hem sensörlerin hem de yazılımın gözden geçirilmesi, güncellenmesi bu sorundan kurtulmana yardımcı olacaktır. Umarım en kısa zamanda sorunun çözüme kavuşur. Bol şanslar 😊

Evet, bazen küçük yazılım güncellemeleri bu tür sorunları anında çözebiliyor. Zaten aracı yetkili servise götürmekle en doğrusunu yapmışsın, hem sensörlerin hem de yazılımın gözden geçirilmesi, güncellenmesi bu sorundan kurtulmana yardımcı olacaktır. Umarım en kısa zamanda sorunun çözüme kavuşur. Bol şanslar 😊
Kesinlikle yazılım güncellemeleri küçük ancak etkili çözümler sunuyor. Yetkili servisin böyle bir sorunu çözmesiyle aracınızda huzurla yolculuk edeceğinizi düşünüyorum. İyi ki üzerine düşmüşsünüz ve problemi çözüme kavuşturmak için gerekli adımları atmışsınız. İyi yolculuklar dilerim. 😊

Hız sabitleme sorununuz için yazılım güncellemesi genellikle işe yarıyor. Yetkili servise götürerek sensörler ve yazılımı kontrol ettirmeniz sorununuzu çözebilir, keyifli sürüşler dilerim! 😊

Aracınızı yetkili servise götürüp yazılım güncellemesi yaptırmanız iyi bir çözüm olabilir, hız sabitleme sorununda genellikle bu işe yarıyor. Keyifli sürüşler! 😊