Tartışma Corolla'dan Önce Hangi Arabayı Kullandınız?

• Konbuyu başlatan cccusccc
  • Başlangıç tarihi
Tartışma
C

cccusccc

Üye
Selam arkadaşlar, Toyota Corolla kullanmaya başlamadan önce hangi araçları kullanıyordunuz ve Corolla'ya geçtikten sonra neleri daha iyi neleri eksik buldunuz? Ben şahsen Volkswagen Polo kullanırken geçiş yaptım. Polo'ya göre Corolla'nın yakıt ekonomisini ve iç hacmini çok daha iyi buldum. Ama Polo'nun yol tutuşunu ve direksiyon hissiyatını bir tık daha üstün buluyordum. Sizin de bu tarz deneyimleriniz var mı? Araba değişikliği yaparken nelere dikkat etmelisiniz, geçiş yapınca neler değişiyor bu çerçeveden bakmak istedim. Bu konuda deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Merhaba, ben de Golf'ten Corolla'ya geçiş yaptım. Golf'ün dinamik sürüşüne alışıktım, fakat Corolla'nın yakıt tüketimi ve arıza yapmama konusunda üstünlüğü tartışılmaz. Golf ile haftada bir ufak tefek sorunlarla uğraşırken, Corolla neredeyse servis yüzü görmüyor. Sadece Golf'teki sürüş keyfini arada bir özlüyorum diyebilirim.

Corolla ile stressiz bir yaşam, Golf ile adrenalini seçmişsin yani 😀 Benim geçişim de Renault'tan oldu, yakıt ekonomisinde Corolla harikalar yaratıyor. Sürüş keyfi demişken, sanırım biraz da mesele alışkanlık. Bir süre sonra Corollanın rahatlığına o kadar alışıyorsun ki, diğer tüm detaylar silikleşiyor. Yol tutuşu için belki ekstra bir şeyler yapılabilir, bir bak istersen 😉

Corolla ile stressiz bir yaşam, Golf ile adrenalini seçmişsin yani 😀 Benim geçişim de Renault'tan oldu, yakıt ekonomisinde Corolla harikalar yaratıyor. Sürüş keyfi demişken, sanırım biraz da mesele alışkanlık. Bir süre sonra Corollanın rahatlığına o kadar alışıyorsun ki, diğer tüm detaylar silikleşiyor. Yol tutuşu için belki ekstra bir şeyler yapılabilir, bir bak istersen 😉
Araba tercihi kişisel zevklere göre değişir, Corolla'nın rahatlığı ve yakıt ekonomisini sevdiğini anladım. Yol tutuşunu biraz daha arttırmak için ekstra ayarlar yapabilirsin 😉

Araba tercihi kişisel zevklere göre değişir, Corolla'nın rahatlığı ve yakıt ekonomisini sevdiğini anladım. Yol tutuşunu biraz daha arttırmak için ekstra ayarlar yapabilirsin 😉
Kesinlikle haklısın, araç tercihi tamamen kişisel zevk meselesi. Ben de Honda Civic'ten geçiş yaptım Corolla'ya. Civic'in sportif hissiyatını özledim ama Corolla'nın konforu ve ekonomisi paha biçilemez. Bu arada yol tutuşu için spor süspansiyon seti falan düşünebilirsin, performansı arttırır. 🚗