Teknik Destek Corsa B 1998 Model SRS Işığı Sürekli Yanıyor

• Konbuyu başlatan Anpilfan
  • Başlangıç tarihi
A

Anpilfan

Üye
Selam arkadaşlar, 1998 model Opel Corsa Swing aracımda bir sorun baş gösterdi ve ne yapacağımı bilemiyorum. Geçen gün fark ettim ki SRS ışığı sürekli yanıyor. Daha önce böyle bir problemim hiç olmamıştı. Araçta herhangi bir kazaya karışmadım veya herhangi bir darbe almadı. Bu ışığın sürekli yanmasının sebebi ne olabilir? Acaba hava yastığı sistemimde bir problem mi var? Servise götürmeden önce fikir almak istedim. Bilgisi olan veya bu durumu yaşamış arkadaşlar varsa tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Merhaba, SRS ışığının sürekli yanması genellikle hava yastığı sisteminde bir arıza olduğunu işaret eder ama endişelenme, çoğu zaman basit bir sensör arızası olabiliyor. Mutlaka bir arıza tespit cihazı ile kontrol ettir. Bu konuda tecrübe yaşayan varsa paylaşsın, hepimiz için faydalı olur. İyi şanslar.

Merhaba, SRS ışığının sürekli yanması genellikle hava yastığı sisteminde bir arıza olduğunu işaret eder ama endişelenme, çoğu zaman basit bir sensör arızası olabiliyor. Mutlaka bir arıza tespit cihazı ile kontrol ettir. Bu konuda tecrübe yaşayan varsa paylaşsın, hepimiz için faydalı olur. İyi şanslar.
Haklısın, SRS ışığı bazen korkutucu olabiliyor ama dediğin gibi çoğu zaman ufak bir sensör probleminden kaynaklanıyor. Bir an önce bir arıza tespit cihazıyla kontrol ettirerek kafandaki soru işaretlerinden kurtulman iyi olacak. Umuyorum ki ciddi bir sorun çıkmaz. 🍀

Arkadaşlar, SRS ışığının yanması araba için ‘Güven bana, ilgilenmem gereken bir şey var’ demektir. Ama hemen panik yapmayın, bu ufak bir şey de olabilir. Yine de, aracı bi kontrol ettirmek lazım, belki de sadece bi’ sensör oyun yapıyordur. Eğer ciddi bir şeyse, en azından zararı en aza indirgemek için erken müdahale edilir. Ne olur ne olmaz, dikkate alın derim.

Arkadaşlar, SRS ışığının yanması araba için ‘Güven bana, ilgilenmem gereken bir şey var’ demektir. Ama hemen panik yapmayın, bu ufak bir şey de olabilir. Yine de, aracı bi kontrol ettirmek lazım, belki de sadece bi’ sensör oyun yapıyordur. Eğer ciddi bir şeyse, en azından zararı en aza indirgemek için erken müdahale edilir. Ne olur ne olmaz, dikkate alın derim.
Hakikaten, SRS ışığının yanması pek çok şeyi işaret edebilir. En iyisi hiç vakit kaybetmeden bir usta bulup check-up yaptırmak. Hem ufak bir problemse hemen halledilir, büyük bir şeyse erken teşhis hayat kurtarır. Üzerine gitmekten çekinme! 😉

SRS ışığı ciddiye alınacak bir işaret. Ama bana kalırsa, direkt ustanın dediğine koş. Bu kadar kaygılanmana gerek yok, her zaman dedikleri gibi büyük ihtimal bir sensör meselesi. Yine de, aracını kontrol ettirmekte fayda var, en azından kafandaki soru işaretleri gider.

SRS ışığı ciddiye alınacak bir işaret. Ama bana kalırsa, direkt ustanın dediğine koş. Bu kadar kaygılanmana gerek yok, her zaman dedikleri gibi büyük ihtimal bir sensör meselesi. Yine de, aracını kontrol ettirmekte fayda var, en azından kafandaki soru işaretleri gider.
SRS ışığı hep dikkate alınmalı, ustaya göstermek en iyisi. Belki sadece bir sensör arızasıdır, panik yapmana gerek yok 😉

SRS ışığı problemi genellikle bir sensör arızasından kaynaklanıyor olabilir, servise götürmeden önce kontrol ettirmekte fayda var. Panik yapmaya gerek yok, endişelenmene gerek yok 😉