Teknik Destek Doblo 1.6'da Beyaz Duman Sorunu

S

sinem

Üye
Merhaba arkadaşlar, 2010 model Doblo 1.6 Premio aracımı 3 ay önce aldım ve son zamanlarda 2500 devirlerde silkeleme, kara duman, rolantide beyaz duman ve çiğ mazot kokusu sorunlarıyla karşı karşıya kaldım. Ayrıca çekiş düşüklüğü de hissediyorum. Manisa'da yaşayan biri olarak 2 usta enjektör sorunu olduğunu belirtti. Acaba sebep gerçekten enjektörler mi yoksa başka bir problem mi var? Benzer sorunlar yaşayan veya çözüm önerisi olan var mı? Yardımlarınızı bekliyorum.

Aynı sorun bende de vardı, kanka. Enjektör temizliği yaptırdım, düzeldi. Bi dene derim.

Aynı sorun bende de vardı, kanka. Enjektör temizliği yaptırdım, düzeldi. Bi dene derim.
Ustayla konuşurken EGR valfini ve turbo hortumlarını da kontrol ettirmeyi unutma. Enjektör temizliği çözüm olabilir ama bazen sorunlar birleşik olabiliyor, gözden kaçmasın 💡

Ustayla konuşurken EGR valfini ve turbo hortumlarını da kontrol ettirmeyi unutma. Enjektör temizliği çözüm olabilir ama bazen sorunlar birleşik olabiliyor, gözden kaçmasın 💡
Evet, EGR valfi ve turbo hortumları önemli detaylar. Bu parçaların temizliği ve kontrolü çoğu zaman göz ardı ediliyor ama çok etkili olabilir. Belki de enjektörler dışında başka bir şeyler de vardır, her ihtimale karşı hepsini kontrol ettirin. Haydi, araştırmalara devam! 🚗💨