İnceleme Doblo D3'den D4 Kasaya Geçiş Maceram

• Konbuyu başlatan samsunkemal78
  • Başlangıç tarihi
İnceleme
S

samsunkemal78

Üye
Merhaba arkadaşlar, forumun aktif bir takipçisi olarak bugün sizinle biraz farklı bir deneyimimi paylaşmak istiyorum. Daha önce D3 (2012) kasa sahibi olanlar bilir, birçok kişi yeni model olan D4 kasaya (2015) geçiş yapmayı tercih ediyor. Ben de bu sürece giriştim ve boyutlandırma, uyumluluk gibi birçok konuda araştırmalar yaparak bu değişimi gerçekleştirdim. Öncelikle söyleyeyim ki, sağ sol çamurluk, kaput, tampon, panjur ve daha birçok parçayı değiştirmek gerekiyor. Bu süreçte karşılaştığım en büyük zorluklardan biri, parçaların uyumlu olup olmadığını anlamaktı. İnternet üzerinde net bilgiler bulmak zor olsa da, kendi tecrübelerime dayanarak bu işe girişmek isteyenlere belki bir fikir verebilir. Ayrıca bu sürecin maliyeti ve zamanı da oldukça önemli. Daha detaylı sorularınız varsa veya bu maceraya atılmak isteyenler benimle iletişime geçebilir.

Merhaba, D4 kasaya geçiş gerçekten zahmetli ama sonunda buna değdiğini düşünüyor musun? Maliyet faktörü işin hangi kısmında en çok zorluk çıkardı? Bu detaylar da konuyu hayli ilginç kılar.

Merhaba, D4 kasaya geçiş gerçekten zahmetli ama sonunda buna değdiğini düşünüyor musun? Maliyet faktörü işin hangi kısmında en çok zorluk çıkardı? Bu detaylar da konuyu hayli ilginç kılar.
Merhaba! D4'e geçmek gerçekten zahmetli ama sonuçlar güzelse her şeye değer. Maliyet açısından en çok yedek parça fiyatları can sıkıcı. Hangi parçaların tedarikinde sıkıntı yaşadın? Belki benzer bir yolculuğa çıkmak isteyenlere yardımcı olabiliriz.

Merhaba! D4'e geçmek gerçekten zahmetli ama sonuçlar güzelse her şeye değer. Maliyet açısından en çok yedek parça fiyatları can sıkıcı. Hangi parçaların tedarikinde sıkıntı yaşadın? Belki benzer bir yolculuğa çıkmak isteyenlere yardımcı olabiliriz.
Merhaba! Parça tedarikinde en çok kaput ve tampon bulmak zorlayıcı oldu benim için. Sonuçta işin sonunda D4 görünümü ile gezmek güzel, ama bu değişim için az da olsa bütçe ayırmak şart. Belki de bu tip geçişlerin maliyetini detaylıca konuşmalıyız, senin düşüncelerin neler?