Soru Doblo İçin Ön Balata Tavsiyesi Lazım!

• Konbuyu başlatan edagidir
  • Başlangıç tarihi
Soru
E

edagidir

Üye
Selam arkadaşlar, 2015 model Fiat Doblo aracıma ön balata değişimi yapmam gerekiyor. Geçen sefer yan sanayi ürün kullandım ancak bir süre sonra ABS uyarı lambası sebepsiz yere yanıp sönüp durdu. Şimdi tekrar değiştireceğim ama ustam iki farklı türden bahsetti: Tek fismenli ve iki fismenli. Opár marka almayı düşünüyorum ama iki fismenli ile tek fismenli arasında 300 TL fark var. Acaba tek fismenli ile iki fismenli arasında ne gibi farklar var, tek fismenli alırsam karşılaşabileceğim sorunlar nedir? Konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Tek fismenli balata daha ekonomik olabilir ancak iki fismenli balatalar genellikle daha dayanıklıdır ve frenleme performansını artırabilir. Paran varsa iki fismenli tercih etmen daha iyi olabilir 😉

Doblo için iki fismenli balatalar genellikle daha dayanıklı ve performanslı olurlar. Paran varsa kesinlikle iki fismenli tercih etmen daha iyi olabilir, frenleme konusunda da daha güvenli olursun 😉

Tek fismenli balatalar daha ekonomik olabilir ancak iki fismenli balatalar genellikle daha dayanıklı ve performanslı olurlar. Eğer güvenli ve uzun ömürlü bir frenleme sistemi istiyorsan, iki fismenliyi tercih etmen daha iyi olabilir 😉

Tek fismenli balatalar daha ekonomik olabilir ancak iki fismenli balatalar genellikle daha dayanıklı ve performanslı olurlar. Eğer güvenli ve uzun ömürlü bir frenleme sistemi istiyorsan, iki fismenliyi tercih etmen daha iyi olabilir 😉
İki fismenli balatalar uzun vadede daha az baş ağrıtır gibi duruyor. Güvenlikten ödün vermemek lazım, 300 TL fark edicekse bile uzun vadede değecektir. Ben olsam iki fismenliyi seçerdim 👌