Soru Doblo İçin Yaz Lastiği Yük Endeksi Sorunu

Soru
Y

ysfzdl

Üye
Arkadaşlar merhaba, foruma yeni katıldım. Geçen ay 2010 model Doblo 2 araç aldım. Üzerinde kış lastiği ile geldi. Şu an yaz lastiği alacağım, ben 91H buldum ama lastikçi arkadaş ısrarla 95H al, yoksa vizeden geçmez diyor. Bu araca yaz lastiğinde H değeri ne olmalı? Yardımcı olabilir misiniz? Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Merhaba dostum, hoş geldin foruma! Doblo'nun fabrika çıkışında önerilen lastik yük endeksini kontrol etmek en iyisi. Genellikle yük endeksi 95H gibi daha yüksek olabilir, ama aracın kullanım kılavuzuna bakmadan kesin bir şey söylemek zor. Ayrıca, lastiklerin güvenliği ve vizeden geçiş için doğru endeksi tercih etmek mantıklı olur. Güvende kal! 🚗

Merhaba, lastik yük endeksi önemli bir konu. 91H kullanmak belki kısa vadede iş görür ama uzun vadede sıkıntı yaratabilir. Yük taşıma kapasitesi düşük olursa, araçla yük yapman zorlaşır. Fabrika verileri her zaman en güvenilir kaynak. Kullanım kılavuzunu kontrol etmen şart, aksi takdirde sorun yaşayabilirsin. Güvende kal! 😉