Teknik Destek Egea Cross'ta Isıtma Sorunu

• Konbuyu başlatan elifcetin
  • Başlangıç tarihi
E

elifcetin

Üye
Merhaba arkadaşlar, 2021 model Fiat Egea Cross kullanıcısıyım ve aracımla ilgili bir sorunum var. Yaklaşık iki hafta öncesine kadar her şey normaldi ama son zamanlarda kaloriferin ısıtmasıyla alakalı bir problem yaşamaya başladım. İlk 20-25 dakika boyunca ısıtma normal çalışıyor ama bu sürenin sonunda birdenbire üfleme ılık hava vermeye başlıyor. Dereceyi ne kadar artırırsam artırayım, bir değişiklik olmuyor. Sadece HI seviyesine getirdiğimde ısıtma normale dönüyor ama o zaman da hava çok sıcak oluyor. Soğutma tarafında bir problem yok, sadece ısıtmada bu durum ortaya çıkıyor. Dış ısı sensörü doğru ısılara göre gösterge yapıyor gibi görünüyor. Bir servise götürdüm, aracı bilgisayara bağlayıp kontrol ettiler, 'herhangi bir sorun yok' dediler ve HI'da kullanmamı önerdiler ki bu çok saçma geldi. Şimdi ocak ayında başka bir servis merkezine randevu aldım. Sizce bu sorunun kaynağı ne olabilir? Benzer bir durumla karşılaşan oldu mu? Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Belki içerideki sıcaklığı kontrol eden termostatla alakalı bir sorun olabilir. Başka bir serviste kontrol ettirmeniz iyi olur, umarım sorununuza çözüm bulursunuz.