Soru Fiat Doblo 1.4 Dynamic'de Hararet Sorunu

Soru
F

freeay

Üye
2010 model Fiat Doblo 1.4 Dynamic aracımı sık sık kullanıyorum. Son zamanlarda Aydın Yatağan yolunda bayır çıkarken 3. vitesten 2. vitese geçerken araç kendini boşa attı, motor devrinde bağırıp durdu ve ardından stopladı. Hızımı emniyet şeridine alarak güvenli bir yere çektim. Kaputu açtığımda su kaynatıp atıyordu ve arıza ışığı sarı yanıyordu. Bu durum hararet sorununa işaret ediyor olabilir. 1 yıllık araç tecrübem var ve detaylı bir bilgiye sahip değilim. Acaba bu sorunun ne olduğu ve masrafının ne kadar olabileceği hakkında fikri olan var mı? Çekici çağırarak servise gideceğim ancak öncesinde burada paylaşmak istedim. Yaşadığım sıkıntıyı daha detaylı açıklamam gerekirse; bayır çıkarken vites değiştirirken araç boşa atıyor, motor devrinde ses çıkarıp duruyor ve ardından stop ediyor. Bu konuda bilgisi olan veya benzer bir problem yaşayan arkadaşların yardımını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Fiat Doblo Dynamic'in hararet sorunu yaşamış olabilir. Aniden durma ve su kaynatma bu yönde bir problemi işaret ediyor olabilir. Termostat arızası, su pompası sorunu gibi sebepler olabilir. En kısa sürede servise giderek aracınızı kontrol ettirmenizde fayda var. Geçmiş olsun!

Fiat Doblo'nuzun hararet sorunu yaşamış olabilir, acil bir şekilde servise gidip kontrol ettirmenizde fayda var. Bu tip durumlar ihmal edilmemeli, geçmiş olsun!

Geçmiş olsun, ciddi bir duruma benziyor. Yalnız hemen servise gitmek en iyisi. Ayrıca radyatör suyunu ve termostatı kontrol ettir. Sorun küçük gibi görünse de büyük masraflara yol açabilir.