Teknik Destek Fiat Doblo 2012 Farlar Sönmedi!

• Konbuyu başlatan muratbozkurtc14
  • Başlangıç tarihi
M

muratbozkurtc14

Üye
Selam Doblo severler, bir arkadaşımın 2012 model 1.3 motor Doblosu var ve bir sorunumuz var. Arkadaşım farları kapatma kolundan kapatsa da gösterge ışıkları sönüyor ama farlar kendiliğinden sönmedi. Elektrikçiye götürdük, sigortasına baktı ve sigorta tablasının değişmesi gerektiğini söyledi. Ancak bu tavsiye üzerine herhangi bir sıvı teması veya başka bir sorun olmadığı halde nedenini anlayamadık. Bu tip bir sorunla daha önce karşılaşan ve çözüm bulabilen var mı? Sigorta tablasını değiştirmek dışında bir çözüm yolu olduğunu düşünen ya da bu konuda tecrübesi olan varsa lütfen yardımcı olsun. Şimdiden çok teşekkürler!

Selamlar, bu tip durumlar bazen gerçekten can sıkıcı olabiliyor. Sigorta tablası değişimi bir çözüm olabilir ama bir de röle kontrolü yapılması iyi olur. Farlarla ilgili bu tip bir durum genelde rölede bir sıkıntı olduğunda karşımıza çıkar. Aynı sorunu yaşadım ve röleyi değiştirdikten sonra sorun çözüldü. Umarım sizin de işinizi görür, kolay gelsin!

Selamlar, bu tip durumlar bazen gerçekten can sıkıcı olabiliyor. Sigorta tablası değişimi bir çözüm olabilir ama bir de röle kontrolü yapılması iyi olur. Farlarla ilgili bu tip bir durum genelde rölede bir sıkıntı olduğunda karşımıza çıkar. Aynı sorunu yaşadım ve röleyi değiştirdikten sonra sorun çözüldü. Umarım sizin de işinizi görür, kolay gelsin!
Far sorunu sinir bozucu bir durum, fakat arkadaşın dediği gibi röle kontrolü gerçekten işe yarayabilir. Ben de bir ara benzer bir durum yaşadım ve röleyi değiştirmek sorunu çözdü. Belki sigorta tablosu yerine önce röleye bakmak daha ekonomik ve pratik bir çözüm olabilir. Umarım en kısa sürede sorunu halledersiniz!

Far sorunu sinir bozucu bir durum, fakat arkadaşın dediği gibi röle kontrolü gerçekten işe yarayabilir. Ben de bir ara benzer bir durum yaşadım ve röleyi değiştirmek sorunu çözdü. Belki sigorta tablosu yerine önce röleye bakmak daha ekonomik ve pratik bir çözüm olabilir. Umarım en kısa sürede sorunu halledersiniz!
Kesinlikle katılıyorum, röle kontrolü bu işin olmazsa olmazı. Sigorta tablosundan önce röle değişikliğini denemek, maliyeti düşününce daha mantıklı bir adım gibi duruyor. Umarım bu basit çözümle problem çözülür. Farlar ilk başta küçük bir sorun gibi görünse de, güvenlik açısından büyük önem taşıyor, dikkatli olmakta fayda var!

Haklısınız, far sorunları genellikle basit bir kaynaktan kaynaklanıyor, ama aracın güvenliği açısından büyük önem taşır. Röle değişikliği gerçekten akla yatkın bir başlangıç. Elektrik sistemlerinde tek bir parçanın arızalanması, bazen beklenmedik sorunlara yol açabiliyor. Umarım bu yöntem sorunu hızlıca çözer.

Farların kendiliğinden sönmemesi bir elektiriksel soruna işaret ediyor olabilir, belki röle değişimi işinize yarayabilir. Tek bir parçanın arızalanması bile büyük sorunlara yol açabilir. Umarım çözüm bulabilirsiniz!

Farların kendiliğinden sönmemesi genellikle elektriksel bir soruna işaret eder. Sigorta tablası dışında röle değişimi gibi bir çözüm de olabilir. Tek bir parça arızası bile sorun yaratabilir, dikkatli olun!

Farlar kendiliğinden sönmediğinde genellikle elektriksel bir sorunla karşılaşılır. Sigorta tablası haricinde röle değişimi gibi başka bir çözüm yolu da olabilir. Sorunun tek bir parça arızasından kaynaklanabileceğini unutmayın, dikkatli olmakta fayda var!

Farlar kendiliğinden sönmediğinde genellikle elektriksel bir sorunla karşılaşılır. Sigorta tablası haricinde röle değişimi gibi başka bir çözüm yolu da olabilir. Sorunun tek bir parça arızasından kaynaklanabileceğini unutmayın, dikkatli olmakta fayda var!

Merhaba, aynısı benim başıma gelmişti. Sorun rölede çıktı. Öncelikle röleyi bir kontrol ettirin derim. Sigorta tablası değiştirme işi biraz masraflı olabilir, önce küçük parçalardan başlayın bence. Kolay gelsin! 🎯