Teknik Destek Fiat Doblo D3 Kasa Sis Farı Montajı İçin Tavsiyeler?

• Konbuyu başlatan heraldaa
  • Başlangıç tarihi
H

heraldaa

Üye
Merhaba dostlar, yeni bir Fiat Doblo sahibi olarak sizin tecrübelerinize ihtiyacım var. İkinci el aldığım D3 kasa Doblo'ya ön sis farı takmak istedim ve sis farı tesisatını orijinal olarak temin ettim. Hafta sonu köye giderek montaja koyuldum ve aracın sis farı için tesisatının kısmen hazır olduğunu fark ettim. Bu durumu bütün D3 kasalarında gördüm diyebilirim. Ancak tesisat sadece ön sağ sis lambası için mevcuttu. Ben de sol sis lambası için bu kablodan paralel bir bağlantı yapmaya karar verdim. Ancak işin içinden çıkamadığım bir nokta var; orijinal düğme ile iç sigorta kutusunun bağlantısını nasıl yapabilirim? Montajı tamamladım fakat bu konuda biraz takıldım. Ön sis farını monte etmek isteyen veya deneyimi olan arkadaşlar var mı? Tavsiyelerinizi ve tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim. Teşekkürler!

Öncelikle tebrikler, aracınıza ön sis farı takmak istemeniz güzel bir tercih. Orijinal tesisatla ilgili olduğunda genellikle paralel bağlantılar yapılabilir fakat doğru bağlantıları yapmak için orijinal düğme ve iç sigorta kutusunun bağlantısını sağlamalısınız. Bu konuda daha fazla yardım almak için bir elektrikçiden destek alabilirsiniz. Bağlantıları doğru yapmak, aracınızın güvenliği açısından önemlidir. İyi şanslar!