Teknik Destek Fiat Doblo Enjektör Hortumu Neden Atar?

• Konbuyu başlatan drseyyah
  • Başlangıç tarihi
D

drseyyah

Üye
Merhaba arkadaşlar, benim bir sorunum var ve belki sizlerden biri yardımcı olabilir. Aracım 2005 model Fiat Doblo 1.9 JTD. Geçenlerde yakıt geri dönüş hortumu dediğimiz, enjektörlerin üstünde doğrudan enjektörlere takılan T şeklindeki parçaların setini değiştirdik. Birkaç gün boyunca herhangi bir sorun yaşamadık ama bugün bu hortumlar kendi kendine yerinden atıyor. Bu da tabii ki tüm yakıtın yerlere dökülmesine sebep oluyor. Acaba bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Montajda bir hata mı yaptık, yoksa bir parça mı eksik? Tecrübeli arkadaşların önerilerini bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Merhaba, Montaj sırasında hortum bağlantılarındaki tork değerlerine dikkat etmek önemli. Eğer tork değerleri üretici tarafından belirtilen değerlerin altında ya da üstünde ise, bu durum hortumların yerinden atmasına neden olabilir. Ayrıca, hortumları monte ederken lastik contaların sağlam ve yerinde olduğundan emin olunuz. Bu tür sorunlar genellikle montaj hatalarından veya eskiyen parçaların yenileriyle değiştirilmemesinden kaynaklanır. Bir kez daha kontrol edip, gerekirse bir uzmana danışmanızı öneririm.

Tork değerlerini kontrol etmek, yerine sıkıştırmak önemli. Bir göz at usta yapmayı bilmiyorsan.