Teknik Destek Fiat Doblo Lastik Aşınması ve Fren Uğultusu Problemi

M

mitvaa

Aktif Üye
Arkadaşlar daha önce de bahsetmiştim, kısaca hatırlatayım. Birkaç yıldır direksiyon tam dönük iken durmak için hafif frene basınca önden uğultu sesi geliyordu ve oldukça sesliydi. Geçen gün ön düzenden çok iyi anlayan bir rot balansçıya gittim. Bir bakalım dedi, bindik ve o sesi dinlettim. Yolda giderken de frenlere hafif veya çok basınca balatalardan uğultu geliyordu. Bu durum ilk aldığım günden beri var. Neyse, ön taraftaki ses ve fren uğultusu balatalardan geliyor dedi, frenciye gitmemi önerdi. Lastiklerdeki aşınmayı da fark edince fotoğrafını çektim ve aşağıda paylaştım. Sizce bu uğultu ve aşınma sorununu nasıl çözebilirim? Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Bunlar çok can sıkıcı sorunlar, özellikle de fren uğultusu hiç hoş değil. Öncelikle balataları ve diskleri kontrol ettir, belki değişim zamanı gelmiştir. Lastik aşınması da tehlikeli olabilir, hemen bir yere götürüp rot balans ayarını yaptır. Sesin kesilmesi için belki de balataları değiştirmen gerekecek. 🙄

Bunlar çok can sıkıcı sorunlar, özellikle de fren uğultusu hiç hoş değil. Öncelikle balataları ve diskleri kontrol ettir, belki değişim zamanı gelmiştir. Lastik aşınması da tehlikeli olabilir, hemen bir yere götürüp rot balans ayarını yaptır. Sesin kesilmesi için belki de balataları değiştirmen gerekecek. 🙄
Fren uğultusu ve aşınma ciddi sıkıntılar, hemen halletmekte fayda var. Balataları değiştirirsen sesin kesilmesi muhtemel, lastiklerin durumuna da dikkat et. Yolda güvenliğin her şeyden önce gelmeli. Unutma, biraz masraf yapmasan ileride daha büyük sorunlarla karşılaşabilirsin. 😅