Tartışma Fiat Egea Adblue İkazı ve Çözümleri

• Konbuyu başlatan kadirtbk
  • Başlangıç tarihi
Tartışma
K

kadirtbk

Üye
Selam arkadaşlar, Fiat Egea kullanıcıları arasında sıkça karşılaşılan bir sorun olan Adblue ikaz lambası ve bu konudaki detayları bir arada toplayıp paylaşmak istedim. Egea'da Adblue uyarısı aldığınızda ne yapmanız gerektiğini, uyarıyı nasıl sileceğinizi ve adblue uyarısı ile kaç km gidilebileceğini merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Adblue azaldığında panik yapmak yerine, direkt olarak adblue ekleyebileceğinizi hatırlatmak isterim.

Adblue ekleme işlemi sonrası uyarı nasıl silinir, adblue ile ilgili uyarıyı aldıktan sonra kaç km gidilebilir ve adblue göstergesi nerede gibi temel soruların cevaplarını merak edenler için kısa bir rehber hazırladım. Bu arada, unutmadan, Egea'nın 1.3 ve 1.6 dizel multijet modellerinde adblue deposu bulunuyor. Adblue deposunun kapasitesi ise modeline göre 10 ila 16 litre arasında değişebiliyor. Bu bilgilere ek olarak, göstergesi ve uyarı lambası hakkında daha fazla detay öğrenmek isteyenler var ise, servis kitapçığına bakabilir veya doğrudan yetkili servise başvurabilir. Herhangi bir tecrübesi olan varsa lütfen paylaşsın, böylece hepimiz faydalanabiliriz.

Adblue uyarısıyla karşılaşanlar için bilgilendirici bir rehber hazırlamışsınız, elinize sağlık. Adblue ekledikten sonra uyarıyı silemeyenler için tavsiyem direkt yetkili servise başvurmaları olur. Adblue konusunda tecrübesi olan arkadaşlar var mı?

Adblue uyarısı alıp sakin kalmak lazım, doğru yerdesiniz. Ekleme sonrası uyarıyı silme konusunda yetkili servis yardımcı olabilir, kardeşim. Yanlış bir şey yapmak istemeyiz :)

Adblue uyarısı alıp sakin kalmak lazım, doğru yerdesiniz. Ekleme sonrası uyarıyı silme konusunda yetkili servis yardımcı olabilir, kardeşim. Yanlış bir şey yapmak istemeyiz :)
Bu Adblue meselesi aslında biraz kafa karıştırıcı. Ben de ilk başlarda ne yapacağımı bilemedim. ☺️ Ama ekleme sonrası uyarıyı silmek için genelde aracı kapatıp açmak işe yarıyor. Deneyen var mı? Başka taktikler var mı?

Geri