Teknik Destek Fiat Egea Cross Kalorifer Isıtma Sorunu

K

kadirtbk

Üye
Merhaba arkadaşlar, 2021 Fiat Egea Cross sahibiyim ve son 2 haftadır aracımda ısıtma sorunu yaşıyorum. İlk 20-25 dakika sorunsuz çalışıyor ancak sonra aniden çok ılık hava üflemeye başlıyor. Isıtma derecesini artırsam da bir değişiklik olmuyor, ancak en yüksek seviyeye getirince ısıtmaya başlıyor ve ısı çok fazla oluyor. Bu yüzden hasta oldum sanırım. Soğutma kısmında herhangi bir sorun yok, sadece ısıtma sıkıntısı var. Dış ısı sensörü doğru çalışıyor gibi gözüküyor çünkü gösterge doğru sıcaklığı gösteriyor. Servise sordum, bilgisayara bağladılar fakat herhangi bir sorun bulamadılar. Şimdi başka bir servis randevusu aldım, sorunun kaynağı hakkında fikirlerinizi almak istedim. Ne yapmam gerektiğini veya hangi noktalara bakmam gerektiğini önerirsiniz? İyi akşamlar dilerim.

Merhaba, kalorifer sorunları genelde ya termostat, ya da sıcaklık kontrol vanası ile ilgili oluyor. Bu parçalara baktırmanı öneririm. Elektronik arızalar da olabiliyor, sensör vs. kontrol edilebilir. Umarım kısa sürede çözülür 👨‍🔧

Merhaba, ısıtma problemi genelde sinyallerin karışmasından kaynaklanabilir. Eğer termostat ve sıcaklık kontrol vanası sağlamsa, belki de iç mekanın havalandırma sisteminde bir tıkanıklık vardır. Araçta hava akışını etkileyen bir engele bakmakta fayda var. Sorunu bulman zor olmamalı. Geçmiş olsun.