Teknik Destek Focus 2'nin Hava Filtresi Hortumu Sorunu

• Konbuyu başlatan oflunecoo
  • Başlangıç tarihi
O

oflunecoo

Üye
Selam herkese, 2011 model TDCI 90 HP Ford Focus kullanıcısıyım. Aracımın bakımı sırasında fark ettim ki hava filtresinden motora giren kısımındaki plastik hortum hasar görmüş. Hortumun sökülüp takılması sırasında oluşmuş olabilir. Şimdi aracın performansında bir düşüş ya da yakıt tüketiminde artış fark etmedim ama bu durumun ilerleyen zamanlarda büyük problemlere yol açıp açmayacağı konusunda endişelerim var. Bu plastik hortumun hasar görmesi ne gibi sorunlara yol açabilir? Daha önce bu tarz bir durumla karşılaşan ve çözüm üreten var mı? Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Fren setinde kesinlikle problem olabilir, ikinci el bi setle arabanın performansında ciddi bi değişim yaşanabilir, lastiklerin de ömürleri gelmişse fren seti üzerinde durmak gerekebilir.

Plastik hortumun hasar görmesi ilerleyen zamanlarda hava sızıntısına, yanma sorunlarına ve motor performansında düşüşe yol açabilir. Hemen ustana göstermek en iyisi, önlem almakta fayda var 😉

Plastik hortumun hasar görmesi ilerleyen zamanlarda hava sızıntısına, yanma sorunlarına ve motor performansında düşüşe yol açabilir. Hemen ustana göstermek en iyisi, önlem almakta fayda var 😉
Plastik hortum hasar görmüşse ileride motorda sorunlara yol açabilir, en iyisi hemen ustana göstermek ve önlem almak. Acele edin, motor sağlığı önemli 😉

Evet, plastik hortumun hasar görmesi ilerleyen zamanlarda ciddi sorunlara yol açabilir. Ustaya gösterip önlem almak önemli, motor sağlığı her şeyden önemli 😉