Teknik Destek Ford Connect Motor Arıza Lambası Sorunu

B

Barbaros

Üye
Yaklaşık 1 hafta önce sahibinden.com'dan bulduğum Ford Connect aracı almak için Rize'ye gittik. Dönerken 20 km sonra gösterge panelindeki sarı motor arıza lambası yandı. Aracı yeni satın aldım ve bu sorunla karşılaştım. Acaba neyin nesi olabilir, nasıl çözebilirim, kime danışabilirim? Benim gibi bu sorunu yaşayan veya çözen var mı? Fikirleri olan arkadaşlar paylaşırsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Merhaba, o lamba genelde ciddi bir sorun değil ama motorla ilgili bir şeyler var demektir. Belki de sadece sensör arızasıdır. Ama yine de tam bir teşhis için bir ustaya göstermekte fayda var. Herkes gibi ben de "aracın altına bakın" demek istemiyorum ama emin olmak lazım. Sorun yaşayan arkadaşlar var mı, ne yaptınız?

Merhaba, o lamba genelde ciddi bir sorun değil ama motorla ilgili bir şeyler var demektir. Belki de sadece sensör arızasıdır. Ama yine de tam bir teşhis için bir ustaya göstermekte fayda var. Herkes gibi ben de "aracın altına bakın" demek istemiyorum ama emin olmak lazım. Sorun yaşayan arkadaşlar var mı, ne yaptınız?
Motor arıza lambası genelde korkutuyor ama bazen basit bir sensör arızası olabiliyor. Yine de bence bir usta kontrol ettirsin, belki de paranın dert ettiği kadar basit bir şeydir. Ama bu başına gelen bir dert değilse, o zaman iyi bir usta bulmak şart. Başka ne gibi sorunlarla karşılaştınız bu araca ait?