Teknik Destek Ford Fiesta'da Kronik Hararet Problemi

• Konbuyu başlatan kebapvshamburger
  • Başlangıç tarihi
K

kebapvshamburger

Üye
Selam arkadaşlar, bir süredir 2007 model Ford Fiesta 1.6 Comfort otomatik vitesli arabamla ilgili bir sorun yaşıyorum ve aklımı kurcalıyor. Arabam şu an 125.000 km'de ve kronik bir hararet problemi var. Arabayı park ettiğimde ve uzun süre çalıştırdığımda, motor bölgesinden gelen aşırı ısınma sorunu var ve şu ana kadar kesin bir çözüm üretemedik. Ford kullanıcıları arasında bu tür bir sorun yaşayan var mı? Ya da bu sorunu nasıl çözebileceğimize dair önerileriniz var mı? Çeşitli servislere götürdüm ama kalıcı bir çözüm bulamadık. Birkaç kez antifriz değiştirdik, termostatı kontrol ettik fakat sorun devam ediyor. Tecrübelerinizi ve önerilerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Selam, bu sorun genelde termostat ya da su pompasından kaynaklanıyor ama bazen radyatör tıkanıklığı da etkili olabilir. Bir de soğutma sistemini tam olarak kontrol ettirdin mi? Su seviyesi, hortum bağlantıları... Bazen basit bir şey büyük sorunlara yol açabiliyor. Bir de motorun sıcaklığını sürekli takip etmen iyi olur, fazla ısınma motoru ciddi anlamda etkileyebilir. Başarılar, umarım çözersin!

Selam, bu sorun genelde termostat ya da su pompasından kaynaklanıyor ama bazen radyatör tıkanıklığı da etkili olabilir. Bir de soğutma sistemini tam olarak kontrol ettirdin mi? Su seviyesi, hortum bağlantıları... Bazen basit bir şey büyük sorunlara yol açabiliyor. Bir de motorun sıcaklığını sürekli takip etmen iyi olur, fazla ısınma motoru ciddi anlamda etkileyebilir. Başarılar, umarım çözersin!
Bu hararet sorunu zor bir iş. Ford Fiesta'lar için böyle bir durum gerçekten de can sıkıcı. Termostat ve su pompası dışındaki detayları da kontrol ettirdin mi, belki de bir sorun oradadır. Ama ben pek umudum yok, bu tür sorunlar bazen sinir bozucu olabiliyor. Ne yapalım, belki de bir gün çözüm buluruz. 😅

Geri