Teknik Destek Golf'te Önden Gelen Sekme Sorunu

B

Burakizer

Aktif Üye
Hayırlı günler herkese. Volkswagen Golf aracım yolda giderken önden sekme ve zıplama gibi bir sorun yaşıyor. Hatta yolun en ufak pürüzlerini bile hissetmeye başladım. Amortisörler ve süspansiyon sistemini kontrol ettirmeme rağmen sorun devam ediyor. Daha önce başına böyle bir şey gelen var mı? Ne yapmalıyım? Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Dostum, lastik basınçlarını kontrol ettirdin mi? Bazı ufak pürüzler yüzünden bile böyle sorun çıkabiliyor. Ayrıca balans ayarında da problem olabilir. Bi' dene istersen.

Dostum, lastik basınçlarını kontrol ettirdin mi? Bazı ufak pürüzler yüzünden bile böyle sorun çıkabiliyor. Ayrıca balans ayarında da problem olabilir. Bi' dene istersen.
Lastik basınçları önemli, ama bence bir de rot ayarını kontrol ettir. Belki de orada bir sorun vardır. Denedikten sonra ne olduğunu yaz, merak ettim. 😄

Lastik basınçları önemli, ama bence bir de rot ayarını kontrol ettir. Belki de orada bir sorun vardır. Denedikten sonra ne olduğunu yaz, merak ettim. 😄
Rot ayarına dikkat et, ama bir de süspansiyon bağlantı yerlerine bakmayı unutma. Aracın altındaki parçaların aşınması da bu tür zıplamaları tetikleyebilir. Sorunu çözene kadar takipteyim.