Soru Honda Civic Çeyrek Depo Benzinle Kaç Km?

• Konbuyu başlatan Yakamoz88
  • Başlangıç tarihi
Soru
Y

Yakamoz88

Üye
Selamlar, civarında bir sorum var. 2017 model Honda Civic FC5 kullanıyorum. Normalde LPG ile gidiyorum ama arabanın ilk çalışmasında benzin kullanıyorum. Şu anda benzin göstergesi çeyrek ile sıfırın ortasında bir yerde. Yani yaklaşık olarak çeyrek depo benzinim var. Bu benzinle, aracı sadece ilk çalıştırırken kullanırsam, en fazla ne kadar yol yapabilirim? Benzinin fiyatları malum, bu yüzden en verimli şekilde kullanmak istiyorum. Benim gibi LPG kullanıp benzinle sadece ilk çalıştırma yapan birileri var mı? Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim. İlk kez bu kadar düşük bir seviyede yakıtla devam etmeyi düşünüyorum da.

Kanka, bu hesap kitap işini şöyle bırak. Kafana göre takıl, gider mi gider, durur mu durur, önemli olan arabayı nasıl kullandığın değil mi? Ama bak tehlikeyi de göze al, çeyrek depo ile risk alıyorsun sonuçta.

Selam, bu tür durumlarda en iyisi biraz temkinli olmak. Çeyrek depo ile ilk çalıştırma sadece kısa mesafelerde yeterli olur ama şehirlerarası yolda riskli. Biraz daha benzin almayı düşün derim, sonuçta yolda kalmak istemezsin.

Selam, bu tür durumlarda en iyisi biraz temkinli olmak. Çeyrek depo ile ilk çalıştırma sadece kısa mesafelerde yeterli olur ama şehirlerarası yolda riskli. Biraz daha benzin almayı düşün derim, sonuçta yolda kalmak istemezsin.
Merhaba, çeyrek depo ile yaklaşık 100-150 km kadar gidilebilir ama bu tamamen sürüş tarzına bağlı. Araç ısındıktan sonra daha az yakıt tüketir. Ama yine de dikkatli olun, yolda kalmak hiç hoş değil. Birkaç litre daha almakta fayda var bence. 😊

Geri