Teknik Destek Honda Civic Gizli Alarm Arızası

T

tolgaunluol10

Üye
Arkadaşlar, 2017 model Honda Civic FC5 aracımda kapıları kitleyip gittikten sonra alarm çalmaya başlıyor, farlar ve sinyaller yanıyor ve kumanda işlemiyor. Kumandadan anahtarı çıkarıp manuel olarak kapıları açıyorum, marşa basmıyor, anahtarı üstüne bastırıp çalıştırıyorum. Bu sorunla uğraşıyorum, böyle bir sorunla karşılaşan veya bilgisi olan var mı? Yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

Merhaba, bu tarz elektronik arızalar Honda'da nadir ama olabilir. İlk olarak, akünün voltajını kontrol ettirdin mi? Düşük voltaj bazen bu tip sorunlara yol açabiliyor. Bunun dışında, alarm sisteminin resetlenmesi gerekebilir. Bir de, yetkili servise uğramak iyi olur. Belki yazılım güncellemesi gerekebilir. Easina gitmeden önce buralari bi dene derim. 😊

Merhaba, bu tarz elektronik arızalar Honda'da nadir ama olabilir. İlk olarak, akünün voltajını kontrol ettirdin mi? Düşük voltaj bazen bu tip sorunlara yol açabiliyor. Bunun dışında, alarm sisteminin resetlenmesi gerekebilir. Bir de, yetkili servise uğramak iyi olur. Belki yazılım güncellemesi gerekebilir. Easina gitmeden önce buralari bi dene derim. 😊
Akünün voltajı önemli, ama bence alarmın kendisi de sorunlu olabilir. Elektronik sistemlerde bazen kabloların teması kaybolabilir ya da su alırsa bu tür sinyaller çıkartabilir. Belki bir kablo bağlantısını kontrol ettirsen iyi olur. Bir de, kumanda pillerini değiştirip deneme yapmayı unutma. Deneyen arkadaşlar var mı bu konuda?

Geri