Teknik Destek Hyundai Accent'de Garip Sesler

S

sirius

Üye
Merhaba arkadaşlar, 2010 model Hyundai Accent aracımda bir sorunla karşılaştım. Aracım çalışırken özellikle yavaş giderken garip bir ses çıkıyor. Ses motorun içinden geliyor gibi ama tam olarak neyden kaynaklandığını çözemiyorum. Sorun sadece yavaş giderken mi oluyor, yoksa hızlanınca da devam ediyor mu bilmiyorum. Daha önce böyle bir sorun yaşayan ya da bu konuda bir bilgi sahibi olan var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Selam, bu ses bazen motor yağ seviyesinden, bazen de kayışlardan kaynaklanabilir. Yavaş giderken oluşuyorsa, belki de kayışlar gevşemiştir. Bir ustaya göstermekte fayda var. Ayrıca, motorun dinamiklerini dinlemek de önemli. Daha önce tamir yaptırmış mıydın?

Selam, bu ses bazen motor yağ seviyesinden, bazen de kayışlardan kaynaklanabilir. Yavaş giderken oluşuyorsa, belki de kayışlar gevşemiştir. Bir ustaya göstermekte fayda var. Ayrıca, motorun dinamiklerini dinlemek de önemli. Daha önce tamir yaptırmış mıydın?
Hımm, aklıma bir şey geldi, belki de motorun altındaki yalıtım malzemesi aşındı ve ses dışarıya vuruyor olabilir. Bir bak, eğer orası da sorun değilse, kayışlar ve yağ seviyesini kontrol ettir. Ustaya gittiğinde anlatmayı unutma, belki daha önce karşılaştığı bir durumdur. 😉

Geri