Tartışma Hyundai i20 Oksijen Sensörü Hangisi Daha İyi?

Tartışma
J

jisst

Üye
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 2 yıldır Hyundai i20 1.4 CRDi aracımda oksijen sensörü bozuldu ve bu durum beni oldukça zorluyor. Gittiğim ustalar sürekli olarak sensörün kronik bir sorun olduğunu ve değiştirmemin pek bir faydası olmayacağını söylediler. 800 TL olan oksijen sensörü şu an 3 bin TL civarında. Aracımın yakıt tüketimi 1 litre kadar arttı ve bu durumun motora da zarar verdiğini düşünüyorum. Aracı satmayı düşünmeye başladım ancak önce bu sensörü değiştirmek istiyorum. Cey ve Bosch markaları arasında kararsız kaldım. Daha önce değiştirmiş olanlar hangisini tercih etti? Deneyimlerinizi paylaşır mısınız? Şimdiden teşekkürler.

Merhaba, bence Bosch daha güvenilir ve uzun ömürlü bir seçenek. Cey de iş görür ama Bosch'un kalitesi tartışılmaz. Sensör değişimi sonrası yakıt tüketiminin düzelmesini bekle, eğer motorun sağlığını korumak istiyorsan bu değişim şart. Satmayacaksan yatırım yapmaya değer. Başka sorunlar çıkmaz umarım. Deneyimlerinizi paylaşalım, hemen hemen herkes bu durumu yaşamıştır. 😉