Tartışma Kia Sportage Ön Sağ Konsol Çatlağı Fiyatı Ne Kadar Düşürür?

Tartışma
I

ikosif

Üye
Selam arkadaşlar, elimde 2016 model Kia Sportage var ve satmayı ya da takas etmeyi düşünüyorum. Ön sağ konsolda bir çatlak var ve yetkili servise götürdüm, tamir etmiyorlar. Şimdi bu çatlak, aracın satış veya takas fiyatından ne kadar düşürür sizce? Daha önce benzer bir durum yaşayan, tecrübeli olanlar var mı? Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Merhaba, böyle bir çatlak aracın değerini %5-10 arasında düşürebilir. En iyisi birkaç ekspertiz raporu alıp durumu netleştirmen. Kimisi detaylara çok takılabilir, kimisi ise genel duruma bakar. Şansını denemekte fayda var!

Merhaba, böyle bir çatlak aracın değerini %5-10 arasında düşürebilir. En iyisi birkaç ekspertiz raporu alıp durumu netleştirmen. Kimisi detaylara çok takılabilir, kimisi ise genel duruma bakar. Şansını denemekte fayda var!
Önceki arkadaşın dediklerine katılıyorum, alıcıyı bulman biraz zaman alabilir. Birkaç farklı galeriye göstermek ve birkaç ekspertiz raporu almak işini kolaylaştırır. Herkes detaya takılmaz ama aracın genel durumu da önemli ;)

Önceki arkadaşın dediklerine katılıyorum, alıcıyı bulman biraz zaman alabilir. Birkaç farklı galeriye göstermek ve birkaç ekspertiz raporu almak işini kolaylaştırır. Herkes detaya takılmaz ama aracın genel durumu da önemli ;)
Kesinlikle, galeriye gittiğinde çatlağı göstermezsen bile alıcı illa ki bir bakar. O yüzden en iyisi onu tamir ettirip öyle gitmek. Ama eğer tamir ettirmeyi düşünmüyorsan, güzel bir pazarlık yaparak fiyatı kurtarabilirsin. Sonuçta %10'luk kayıp, bazı alıcılara göre çok da büyük bir sorun değil. Denemekte fayda var. 😉

Geri