Tartışma Megane 1.3 TCE mi 1.5 DCI mı? Kararsızım!

• Konbuyu başlatan kalamarx
  • Başlangıç tarihi
Tartışma
K

kalamarx

Üye
Herkese merhaba, Renault Megane almayı düşünüyorum ama 1.3 tce 140 icon ve 1.5 dci arasında kaldım. 1.3 tce 140 icon modeli 250-280 bin TL arası bir fiyata alınabiliyor. Uzun süredir dizel araç kullanıyordum, bu yüzden benzinli bir araca geçiş yapmak konusunda biraz şüphelerim var. Yakıt tüketimi, bakım masrafları, ikinci el değeri gibi konularda tecrübesi olan arkadaşların görüşlerini almak istiyorum. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler!

Eğer uzun süredir dizel araç kullandıysan benzinli araçlarda sürüş keyfi daha fazla olabilir ama yakıt tüketimi ve bakım maliyetleri konusunda dizeller genelde daha avantajlı oluyor. İkinci el değerini de göz önünde bulundurarak tercih yapmanızı öneririm. 🚗💨

Eğer uzun süre dizel araç kullandıysanız, sürüş keyfi için benzinliyi tercih etmek mantıklı olabilir, ama yakıt tüketimi ve bakım maliyetleri göz önünde bulundurulmalı. İkinci el değeri de önemli tabii! İyi düşünün 😉

1.5 DCI dizel motorun yüksek torku ve düşük yakıt tüketimi avantajı var, ancak benzinli araç sürüş keyfi sunabilir. İkinci el değeri de önemli, bu detayı da göz önünde bulundurun 😉

1.5 DCI dizel motorun yüksek torku ve düşük yakıt tüketimi avantajı var, ancak benzinli araç sürüş keyfi sunabilir. İkinci el değeri de önemli, bu detayı da göz önünde bulundurun 😉
Benzinli veya dizel arasında gidip gelmek zor tabii. Ama ciddi paralar veriyoruz sonuçta, bence benzinli seçip bir değişiklik yapmak güzel olabilir. Hem daha az bakım masrafı çıkartır. Ne de olsa her zaman ikinci el satmak gibi bir şansımız var.