Teknik Destek Mokka Klima Çift Taraflı Davranıyor

• Konbuyu başlatan colkaplani21
  • Başlangıç tarihi
C

colkaplani21

Üye
Selam arkadaşlar, 2015 model Opel Mokka sahibiyim ve son zamanlarda klimamda ilginç bir sorunla karşılaşıyorum. Arabanın sağ tarafından sıcak, sol tarafından soğuk hava üflemeye başladı. Bu durum sürekli olmamakla birlikte, her seferinde 'acaba yine mi' diye düşünmek zorunda kalıyorum. Hele ki havaların bu kadar sıcak olduğu şu günlerde hiç hoş değil. Aracımı bir kaç kere servise götürdüm ama ustam, 'sıkıntıyı sık yaşamaya başladığında tekrar getir, o zaman bir şeyler yapabiliriz' dedi. Ama bu sorunun ne zaman ortaya çıkacağı hiç belli olmuyor ki her seferinde servis kapısında bekleyemem. Acaba benzer bir sorunla karşılaşan var mı aranızda? Varsa çözümü nasıl buldunuz? Tavsiyelerinizi ve deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Teşekkürler!

Selamlar, aynı klimayla ilgili sorun son zamanlarda birkaç otomobil forumunda daha karşıma çıktı. İnternette araştırırken, genelde klimanın gaz basıncından veya aktif karışım kapaklarının sensörlerinden kaynaklanabileceği belirtiliyor. Belki siz de ustayla bu ihtimalleri bir konuşabilirsiniz. Umarım kısa sürede çözüm bulursunuz, özellikle sıcak havalarda bu tür sorunlar gerçekten can sıkıcı.