Teknik Destek Opel Astra H 1.3 CDTI Arızalı Vites Geçişi

E

erol-akadir

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar, 2011 Opel Astra H 1.3 CDTI aracım henüz 98000 km'de fakat 2 gün önce otoparktan çıkarken vites geçişi yapmadı, sadece A1 ve R viteslerine geçti. Sorun nereden kaynaklanıyor olabilir, ne gibi çözüm önerileriniz var? Benzer bir sorun yaşayan veya bilgisi olan var mı? Yardımlarınızı bekliyorum.

Selam! Vites geçişi sorunları genelde elektronik veya hidrolik sistemle ilgili olabilir. Belki de şanzıman yağı seviyesini kontrol etmekte fayda var, eksikse bu tür sıkıntılar yapabilir. Yanlış bir şey yoksa, ustaya danışmak en iyisi. Belki de parça değişimi gerekebilir. Bazen basit bir reset de işe yarayabiliyor. Deneyip sonucu paylaşmayı unutma!

Selam! Vites geçişi sorunları genelde elektronik veya hidrolik sistemle ilgili olabilir. Belki de şanzıman yağı seviyesini kontrol etmekte fayda var, eksikse bu tür sıkıntılar yapabilir. Yanlış bir şey yoksa, ustaya danışmak en iyisi. Belki de parça değişimi gerekebilir. Bazen basit bir reset de işe yarayabiliyor. Deneyip sonucu paylaşmayı unutma!
Merhaba! Benim de eski bir Astra'm vardı, benzer bir problem yaşadım. Elektronik aksamın bağlantı noktalarını kontrol et demişlerdi, orada bir gevşeme varsa sorun yaratabiliyor. Ayrıca, bazen sadece yazılım güncellemesiyle bile vites geçişleri düzeliyor. Denemekte fayda var, sonuçları buradan paylaş, hepimiz öğreniriz 🙌

Merhaba! Benim de eski bir Astra'm vardı, benzer bir problem yaşadım. Elektronik aksamın bağlantı noktalarını kontrol et demişlerdi, orada bir gevşeme varsa sorun yaratabiliyor. Ayrıca, bazen sadece yazılım güncellemesiyle bile vites geçişleri düzeliyor. Denemekte fayda var, sonuçları buradan paylaş, hepimiz öğreniriz 🙌
Yazılım güncellemesi ve bağlantı noktalarının kontrolü iyi bir başlangıç. Ama bazı durumlarda sadece vites geçişi değil, aracın ruh hali de etkileniyor 😉 Bazen bir sorunla karşılaşınca, araç da kendini bozuk hissediyor. Belki biraz sevgi ve ilgi işe yarar, kim bilir? Deneyip sonucu anlat, merak ettim!